P0

Fotoreportažai, Švietimas

Klaipėdos universitetas išlydėjo 30-ąją absolventų laidą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-30


Trečiadienį su Klaipėdos universitetu atsisveikino jubiliejinė, jau 30-oji KU absolventų laida. Kuo tiesesnio kelio į sėkmę palinkėta daugiau nei 600 2021-ųjų metų absolventų. Jų būryje – 26 užsienio šalių piliečiai.

Džiugus absolventų ir jų pasveikinti atėjusių artimųjų klegesys KU aikštėje pakeitė dėl karantino užsitęsusią tylą. Diplomų įteikimo šventėje, žmonių saugumo sumetimais išdalintoje į dvi dalis, dalyvavo ne tik akademinės bendruomenės nariai, bet ir uostamiesčio verslo įmonių vadovai, stipendijų ar premijų pažangiausiems studentams steigėjai, garbūs visuomenės atstovai.

„Tai svarbi diena mums – drauge su absolventais turime galimybę pasidžiaugti bendro darbo rezultatu. Ir svarbiausia, kad galime tai padaryti gyvai. Po visų virtualaus bendravimo mėnesių, nuotolinių paskaitų ir egzaminų, pagaliau galime sueiti į vieną būrį, įteikti diplomus bei pelnytas padėkas, paspausti rankas ir palinkėti sėkmės kuriant ateities Lietuvą“, – KU pranešime pažymi rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Švietimo vidus

Net 18 šios laidos absolventų įteikti baigimo diplomai su pagyrimu. Visi jie apdovanoti sidabriniais KU ženkleliais ir šiemet pradėjusio veikti KU Ateities fondo premijomis. Socialiai atsakingų verslo kompanijų įkurtas fondas sau kelia tikslą augti iki neliečiamo kapitalo fondo ir generuoti pajamas regionui reikšmingiems mokslo tyrimams finansuoti, talentingiems mokslininkams ir studentams remti.

„Pirmasis mūsų prisistatymas bendruomenei – premijos puikiai baigiamuosius darbus parengusiems magistrams. Tegul jiems tai bus paskata nenutraukti sąsajų su mokslo pasauliu ir tęsti studijas toliau. Mokslui reikalingi nauji protai ir energija“, – sakė KU ateities fondo direktorius Vytautas Adomaitis.

Vienkartinėmis stipendijomis Klaipėdos pramonininkų asociacija paskatino su Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto magistrus, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto tarybos stipendija įteikta Baltijos šalių istorijos studijų programą baigusiam Edvardui Vasiliauskui.

Diplomų įteikimo šventėje pagerbti ir 3 doktorantūros studijų absolventai, nuo šiol jau mokslų daktarai: Arnoldas Petrulis, parengęs ir apsigynęs daktaro disertaciją tema „Etiško vadovavimo vertinimas transakciniame, transformaciniame ir tarnaujančiajame vadovavimo stiliuose“; Edita Baranskaitė, apsigynusi daktaro disertaciją tema „Turizmo inovatyvumo ekonominio poveikio vertinimas“, bei Jelena Galinienė, apsigynusi daktaro disertaciją tema „Change in land use and land cover of coastal zone: classification methods comparison and assessment“ („Žemėnauda ir žemės paviršiaus kaita pajūrio krašte: klasifikacijos metodų palyginimas ir vertinimas“).

Šventėje pasidžiaugta sėkmingai finišavusiu išskirtiniu KU bei partnerių – Klaipėdos mokslo ir technologijų parko, Jūrinio klasterio ir Klaipėda ID – įgyvendintu projektu „Blue Growth Leaders Academy“ (BGA).

Rudenį startavusios studijos į studentų gretas sugrąžino 37 krašto verslo, mokslo bei viešojo sektoriaus atstovus. Paskaitas jiems skaitė Europoje ir pasaulyje pripažinti mokslo autoritetai. KU vadovų teigimu, „Blue Growth Leaders Academy“ yra praktinis universiteto indėlis į taip laukiamą Klaipėdos miesto ir viso regiono ekonominį proveržį.

Išlydėti absolventai papildė solidų beveik 38 tūkstančių alumnų būrį, kurį per 30 gyvavimo metų išugdė Klaipėdos universitetas.


  2021-06-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt