P0

Kriminalai ir nelaimės

Pareigūnai ragina saugotis suklastotas nuorodas siuntinėjančių sukčių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-30


Pareigūnai įspėja – pastaruoju metu daugėja atvejų, kai žmonės nukenčia nuo suklastotas nuorodas siuntinėjančių sukčių. Į mobiliojo ryšio telefoną žmogus gauna neva banko siųstą pranešimą, kad esą jo paskyra uždaryta, o jai atblokuoti reikia paspausti atsiųstą nuorodą. Tai padarius iš asmens sąskaitos pinigai pervedami į kitą sąskaitą arba apmokami sukčių vykdomi pirkimai kokiose nors internetinėse parduotuvėse. Vien per šią savaitę taip buvo apgauti keli asmenys, kurie prarado nuo 500 iki beveik 4000 eurų.

Pareigūnai ragina žmones būti budresniais ir atidesniais – nespausti jokių atsiunčiamų nuorodų prieš tai neįsitikinus, kad tai – ne sukčių pinklės. Gavus įtarimų keliančią žinutę, prie elektroninės bankininkystės patariama jungtis iš kitos ryšio priemonės, jums įprastu būdu. Raginama neskubėti atlikti veiksmų, kurių reikalauja sukčiaujantys asmenys, ypač kai reikalaujama pateikti asmeninius duomenis, prisijungimo prie elektroninės bankininkystė kodus ar tuoj pat patvirtinti mokėjimus. Patariama saugoti savo dokumentus, elektroninės bankininkystės kodus ir slaptažodžius, dažniau juos keisti, naudoti sudėtingesnius jų derinius.

Per penkis pirmuosius šių metų mėnesius visoje Klaipėdos apskrityje dėl įvairaus pobūdžio sukčiavimo pradėti 96 ikiteisminiai tyrimai, pernai per tą patį laikotarpį – 71 ikiteisminis tyrimas. Klaipėdos mieste per tą patį laikotarpį šiemet pradėti 53 ikiteisminiai tyrimai, pernai – 24.
Nukentėjus nuo sukčių ar įtariant ketinimus sukčiauti kviečiama praneškite policijai per www.epolicija.lt arba telefonu 112.


  2021-06-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt