P0

Regionas

„Ramybės“ galerijoje – Karolio Kurkliečio paroda „Gamtos formos”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-30


Nuo liepos 1-osios „Ramybės“ galerija Palangoje kviečia į jaunosios kartos juvelyro Karolio Kurkliečio parodą „Figurae Naturales | Gamtos formos”, kurioje autorius pristato pastarojo kūrybos laikotarpio autorinę juvelyriką.

Eksponuojamuose papuošaluose gamta ir jos formos figūruoja ne tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme.

„Mano kūriniai atsirado „pasiskolinus” dalį gamtos: natūralus mineralai, taurieji metalai –  visa tai jau yra gamtos kūriniai, kuriems suteikiu naujas formas bei gyvybę”, – parodos koncepciją pristato autorius.

Balansuojantis tarp klasikos ir ekstravagancijos, K. Kurklietis kuria iš pirmo žvilgsnio instinktyvaus atlikimo kūrinius, tačiau tuo pačiu jie atlikti smulkmeniškai, tiesiog filigraniškai – nuo faktūrinių, grubių ir masyvių formų pereinama prie suvaldytos minimalistinės estetikos, o visa tai užbaigiama brangakmeniais.

Papuošalų paslaptis glūdi į juos inkrustuotuose juvelyriniuose akmenyse ­– būtent jie čia yra svarbiausi akcentai. Kruopščiai atrinkti įvairiaspalviai granatai, topazai bei kiti akmenys – gamtos dalis, preciziškai nušlifuota paties autoriaus rankomis ir atradusi savo vietą sukurtuosiuose papuošaluose.

Karolis 2016 m. baigė Vilniaus Dailės Akademijos Telšių fakultetą. Po studijų baigimo metus praleido Telšiuose dalindamasis savo brangakmenių inkrustavimo patirtimi su VDA studentais.

Įgūdžius juvelyras tobulino Darijaus Gerliko juvelyrikos mokykloje „Vilnensis”, taip pat stažavosi estų juvelyrikos menininko Tanel Veenre dirbtuvėse Taline.

Išskirtinis K. Kurkliečio kūrybos bruožas – rankomis briaunuojami pusbrangiai bei brangieji juvelyriniai akmenys, kuriuos autorius suformuoja į nestandartinius siluetus.

Parodos „Figurae Naturales | Gamtos formos” atidarymas „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35 Palanga) – jau rytoj, ketvirtadienį, liepos 1 d., 18 val.

Paroda bus eksponuojama iki liepos 22 d.


  2021-06-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt