P0

Politika, Svarbu

Klaipėdos savivaldybė – vėl atvira

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-07-01


Klaipėdos savivaldybė interesantams vėl atvers savo duris. Nuo pirmadienio, liepos 5 dienos, klientai bus aptarnaujami ne tik vadinamajame viename langelyje, bet pasikonsultuoti bus galima patekti ir pas specialistus.

Nuo pirmadienio visiems lankytojams jau bus galima patekti į Klaipėdos savivaldybės vidų. Klaipėdos savivaldybės nuotr.

Toks sprendimas priimtas ketvirtadienį vykusiame pasitarime. Klaipėdos savivaldybėje lankytojai nebuvo priimami nuo praėjusių metų lapkričio, kai Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas. Visos paslaugos, pavyzdžiui, nemokama teisinė pagalba, gyvenamosios vietos deklaravimas, socialinė parama ir kitos, Klaipėdos savivaldybėje buvo teikiamos tik nuotoliniu būdu – telefonu, elektroniniu paštu.

Nuo liepos 1-osios karantinas yra nutraukiamas, lieka galioti ekstremalioji padėtis, tad švelnėja saugumo reikalavimai. Todėl ir Klaipėdos savivaldybė vėl bus atvira gyventojams.

„Tiesa, ne nuo liepos 1 dienos, o nuo liepos 5-osios. Nuo pirmadienio jau veiks priimamasis, vadinamasis vienas langelis. Klientai privalės dėvėti apsaugines veido kaukes ir laikytis 2 metrų atstumo. Nauja tai, kad nuo pirmadienio klientai jau galės patekti ir konsultacijoms pas savivaldybės specialistus, tik reikės iš anksto užsiregistruoti telefonu“, – po pasitarimo teigė Klaipėdos mero pavaduotojas Arūnas Barbšys.

Nuo pirmadienio į savo darbo vietas grįš nemažai savivaldybės darbuotojų – visi vadovai, patarėjai, skyrių vedėjai ir kai kurie vyriausieji specialistai. „Skyrių vedėjams palikta teisė pasitarti su darbuotojais ir nuspręsti, kurie dar gali dirbti nuotoliniu būdu, o kurie jau turėtų grįžti į darbo vietas“, – teigė A. Barbšys.

Klaipėdos savivaldybėje neseniai buvo atlikta apklausa, kuri parodė, kad apie 10 proc. darbuotojų net ir pasibaigus karantinui norėtų dirbti iš namų.

Vicemeras pabrėžė, kad savivaldybėje susitikimai ir susirinkimai bus organizuojami tik išskirtiniais atvejais. „Bent kol kas dauguma pasitarimų, susirinkimų, susitikimų vis dar vyks nuotoliniu būdu. Atsikvėpti nelabai ir galima, nes sparčiai plinta naujoji delta atmaina, Klaipėdoje nebemažėja susirgimų, tad saugotis tikrai reikia“, – tvirtino A. Barbšys.

Jis svarstė, kad liepą vis dar virtualiai posėdžiaus ir politikai – taip bus organizuojami tiek komitetų, tiek komisijų, tiek veikiausiai miesto tarybos posėdis. Nors ekstremalioji situaciją leistų posėdžius organizuoti ir gyvai, tik reikia laikytis atstumo ir dėvėti kaukes, riboti žmonių skaičių patalpoje.

„Tarp politikų girdime įvairių nuomonių. Vieni jau nori posėdžiauti gyvai, kitiems labai tinka ir nuotolinis būdas. Manau, kad padarysime politikų apklausą ir nuspręsime, kaip elgtis. Tačiau būtų geriausia, jei liepą dar visi posėdžiautume nuotoliniu būdu, nes situacija dėl COVID-19 nėra labai gera. Rugpjūtį posėdžiai nevyksta, nes būna atostogos, o rugsėjį iš naujo įvertintume situaciją ir spręstume, kaip elgtis“, – dėstė A. Barbšys.

Klaipėdos savivaldybė per visą aštuonių mėnesių karantino laikotarpį nė karto nebuvo tapusi koronaviruso židiniu. Tiesa, COVID-19 liga sirgo pavieniai administracijos darbuotojai ir miesto tarybos nariai.  


  2021-07-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt