Klaipėdos futbolo mokyklos dalininku tapo Robertas Poškus

Sportas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2021-07-02

Uostamiesčio savivaldybės viešosios įstaigos Klaipėdos futbolo mokykla dalininku tapo buvęs šios mokyklos auklėtinis, ilgametis Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjas Robertas Poškus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad birželio 4 d. dalininko atrankos procedūrai buvo sulaukta trijų pasiūlymų. Registrų centro duomenimis, R. Poškus mokyklos dalininku tapo dar birželio 22 dieną, tačiau savivaldybė apie tai pranešė tik šį penktadienį.

Naujasis futbolo mokyklos dalininkas visuotiniame dalininkų susirinkime turės 1 balsą iš 4. Likę 3 priklausys savivaldybei.

Konkurse dalyvavę asmenys turėjo pateikti numatomo įnašo pinigais ar įnašo vertę (turto vertinimo ataskaita, jei numatoma perduoti materialųjį ar nematerialųjį turtą). Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, R. Poškaus įnašas į įstaigą sudaro 25 000 eurų.

Pasak G. Neniškio, R. Poškus išsiskyrė pateikdamas esamą problematiką futbolo sporto šakoje tiek Klaipėdoje, tiek Lietuvoje, turi aiškią viziją, laipsnišką perėjimą nuo žemesnės lygos komandos formavimo iki aukščiausios lygos komandos suformavimo, turėti pagrindinę vyrų ir moterų komandas, numato perspektyvoje plėtoti salės ir paplūdimio futbolą, organizuoti masinio futbolo renginius, socialinės įtraukties projektus.

Visus gautus fizinių ir juridinių asmenų pasiūlymus vertino vertinimo komisija, kuri buvo sudaryta Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš administracijos darbuotojų ir išorės ekspertų. Pasak G. Neniškio, išorės ekspertais buvo futbolo mokyklos direktorius Audrius Žuta, Klaipėdos Vlado Knašiaus kreipšinio mokyklos direktorius Alfredas Kaniava ir Sporto tarybai vadovaujantis Liudvikas Mileška.

Anot savivaldybės pranešimo, sulaukusi privataus dalininko, mokykla galės dalyvauti Elitinėje jaunių lygoje. Teigiama, kad pagal Lietuvos futbolo federacijos vykdomojo komiteto sprendimą, Elitinės lygos varžybose negali dalyvauti viešosios įstaigos, kurių steigėja yra tik savivaldybė.

G. Neniškis pasidžiaugė, kad procedūras pavyko baigti iki numatyto termino pateikti tokias paraiškas jaunių lygai – terminas sueina liepos pradžioje.

Dar vykdomi futbolo mokyklos ir buvusio baseino pastato konversijos darbai Klaipėdos savivaldybei atsieis 11,823 mln. eurų. Tačiau G. Neniškis akcentuoja, kad visa infrastruktūra priklauso savivaldybei, mokykla ja valdo panaudos teise.

„Privatus dalininkas neįgyja jokios teisės į turtą. Jis galės dalyvauti formuojant biudžetą, strategiją – viskas yra apibrėžta įstatuose”, – sakė G. Neniškis.

R. Poškus profesionalo karjerą pradėjo gimtojo miesto futbolo komandoje „Atlantas“, toliau ją tęsė užsienio futbolo klubuose: FC Hamburgo SV (Vokietija), FC Windzev Lodzė (Lenkija), FC Varšuvos Polonia (Lenkija), FC Samaros Krylia Sovetov (Rusija), FC Sankt Peterburgo Zenite (Rusija), FC Maskvos Dinamo (Rusija) ir kt. klubuose.

R. Poškus, baigęs futbolininko karjerą, dirbo vyriausiuoju treneriu Klaipėdos „Klaipėdos granito“ (2013–2015 m.), Jonavos „Lietavos“ (2016–2017 m.), Lenkijos Sosnoveco „Zaglebie“ futbolo klubuose, 2017–2018 m. treniravo Rusijos Permės „Amkar“ jaunimo komandą.

R. Poškus žaisdamas, o vėliau dirbdamas užsienyje rengė ir rėmė savo vardo jaunųjų futbolininkų tarptautinius turnyrus, prisidėdavo prie kasmetinio tarptautinio paplūdimio futbolo turnyro organizavimo.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Tapęs taksistu ėmė gerintis Gintarui Neniškiui*

Spyglys trečiadienį dar kartą įsitikino, kaip žmogui keistis niekada nevėlu. Tai pademonstravo ne kas kitas, o jo mylimiausias deputatas Vidmantas ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Neramu ir Dangėje, ir Pilies uostelyje 

Uostamiesčio savivaldybės Klaipėdos jūrinių reikalų darbo grupė antradienį gilinosi ir į buriuotojų godas dėl situacijos Pilies uostelyje, ir į vis ...
2024-05-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This