„Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ nugalėtojams – įspūdžiai ant „Brabander“ denio

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-07-02

Klaipėdos universitetas (KU) tesėjo savo pažadą, duotą populiarios televizijos laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ dalyviams: 10-12 klasių žaidimo nugalėtojai gavo kvietimus drauge su klasės draugais atvykti į Klaipėdą, į KU burlaivį „Brabander“ ir ant jo denio patirti jūrinį nuotykį.

Trys laimingieji, triumfavę šio sezono žiniukų laidos finale, abiturientas Pijus Brazinskas iš Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos, 11-okė Gretė Gajauskaitė iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos bei 10-okė Mūza Svetickaitė iš Palangos senosios gimnazijos išnaudojo šią galimybę. Tiesa, Mūza paskutinę minutę pakeitė savo planus ir į edukacinį plaukimą išleido tik savo draugus bei klasės vadovą.

Taip nutiko, jog abi čempioniško trejeto merginos – pajūrio gyventojos, tad joms Klaipėda ir jūra – kasdienio gyvenimo dalis.

Tuo metu ukmergiškio Pijaus klasei išvyka į vienintelį Lietuvos uostamiestį, ekskursija po vokiškos praeities miestą, galimybė išplaukti KU burlaiviu ir iš vandenų pusės apžvelgti Klaipėdos uostą bei patirti bangų supimą tapo įvykiu.

Poros valandų plaukimo gidais žingeidžiam jaunimui buvo uosto ir laivybos sričių žinovas, KU profesorius, kapitonas Vytautas Paulauskas bei Jūros tyrimų instituto jaunimas Saulė Medelytė ir Jonas Gintauskas. Moksleiviai pamatė, sužinojo ir patyrė daug: pradedant nuo to, kas yra jūros vartai, ką uosto akvatorijoje veikia žemkasės, kaip vyksta krova, kur stovi „Independence“, kaip mokslininkai atlieka jūros vandens kokybės tyrimus, galiausiai patys galėjo iš arti apžiūrėti, kaip atrodo jūros tarakonas ar kiti mokslininkų tyrinėjami jūros faunos atstovai.

KU ir LRT laida „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ planuoja bendradarbiavimą ir naujame TV sezone. KU mokslininkų čia irgi laukia iššūkis: teks pasukti galvas, kaip pateikti įdomių klausimų 6-9 klasių gudručiams.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

„The Tall Ships Races“ burlaiviai įveikė pirmąjį lenktynių etapą

Birželio 30 d. „The Tall Ships Races“ didieji burlaiviai Klaipėdoje iškilmingai išskleidė „The Tall Ships Races“ bures ir gavo lenktynių ...
2024-07-04
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

„Brabander" jau startavo „The Tall Ships Races" lenktynėse

Sekmadienį „The Tall Ships Races 2024“ lenktynėse su kitais burlaiviais išlydėtas Klaipėdos universitetui (KU) priklausantis mokomasis tiriamasis burlaivis „Brabander“ iš ...
2024-07-01
Skaityti daugiau

Švietimas

Apdovanoti jaunieji atliekų tvarkymo žinovai

Klaipėdos miesto savivaldybėje apdovanoti konkurso – viktorinos „Daugiau žinių – mažiau atliekų“ nugalėtojai. Lapkričio pabaigoje, kai visoje Europoje buvo minima ...
2023-12-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This