P0

Miestas, Svarbu

Tauralaukyje – naujas 65 butų socialinis namas (11)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-07-02


Klaipėdoje baigiamas suprojektuoti naujas socialinis daugiabutis, kuris bus jau ketvirtasis uostamiestyje per pastaruosius 15-iolika metų. Šįkart daugiabutis, kurio visi butai bus socialinis būstas, iškils Tauralaukyje, Akmenų g. 1B esančiame sklype.

Projektuotojų vizualizacija

Klaipėdos savivaldybė jau paviešino naujojo daugiabučio statybų projektinius pasiūlymus, kuriuos parengė projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi bendrovė „Maspro“ (projekto vadovas Audrius Dambrauskas).

Sutartį su šia įmone Klaipėdos savivaldybė pasirašė dar balandį, jos vertė – apie 60 tūkst. eurų. Sutartyje numatyta, kad projektuotojai savo darbus turi baigti ir statybų leidimą naujam daugiabučiui statyti gauti iki kitų metų. Statybos darbus planuojama kitais metais nupirkti ir pradėti, o 2024 metais šiame name jau turėtų apsigyventi naujakuriai. Planuojama, kas statybos gali kainuoti apie 3,6 mln. eurų.

„Pinigai jau yra sukaupti, finansavimo problemų tikrai nebus“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė.  

Projektuotojų vizualizacija

Naujas socialinis daugiabutis planuojamas 36,59 aro ploto sklype. Šis sklypas yra netaisyklingos formos ir tai sukėlė tam tikrų sunkumų.

„Kadangi pastatas projektuojamas netaisyklingos stačiakampio formos ir dalinai išlenda iš detaliuoju planu nustatytos užstatyti leidžiamos teritorijos ribų, kuri numatyta trikampio formos, kas kiek komplikuotai siekiant kuo optimalesnių išplanavimo sprendinių, todėl techninio projekto rengimo metu bus koreguojamos detaliuoju planu nustatytos užstatyti leidžiamos teritorijos ribos, užstatymą projektuojant Akmenų gatvės perimetru, tarp gatvės ir gyvenamojo namo projektuojant automobilių stovėjimo vietas, bei servitutų išdėstymas“, – teigiama projektiniuose pasiūlymuose.

Projektuotojų vizualizacija

Naujas socialinis daugiabutis bus penkių aukštų su pusrūsiu ir antstatu. Pusrūsyje projektuojama 30 vietų automobilių aikštelė, sandėliukai, techninės patalpos.

Name projektuojami 65 butai, iš kurių 55 – 1 kambario ir 10 – 3 kambarių butai. Butai projektuojami su atvirais, į pastatą įgilintais balkonais.

Pastatas, jo patalpos, bei sklypo prieigos bus pritaikytos žmonių su negalia poreikiams.

Patekimas į sklypą ir privažiavimas numatomas iš Akmenų gatvės. Šalia jos sklype projektuojama antžeminė aikštelė automobiliams, kuriose bus 35 vietos. Tad iš viso daugiabučiam namui bus skirtos 65 automobilių stovėjimo vietos – tiek, kiek yra butų.

Aplink daugiabutį namą numatoma įrengti betoninių trinkelių takus.

Projektuotojų vizualizacija

Sklypo vakarinėje pusėje, vidiniame kieme, planuojamos vaikų žaidimo, poilsio aikštelės. Šalia sklypo ribų numatoma sodinti medžius ir dekoratyvinius krūmynus. Želdiniai užims apie 30 proc. sklypo ploto.

Klaipėdoje šiemet jau baigtos vieno socialinio daugiabučio namo statybos. Jis iškilo Rambyno g. 14A esančiame sklype. Tačiau pastatas, kuriame yra 40 butų, dar nėra pripažintas tinkamu naudoti, todėl žmonės į jame esančius butus dar negali įsikelti. Viliamasi, kad naujakuriai galės apsigyventi dar šiemet.

2019 m. vasarą naujas socialinis daugiabutis buvo atidarytas Irklų g. 1. Jame yra 36 butai.

Dar vienas socialinis daugiabutis, kuriame yra 90 butų, Klaipėdoje buvo pastatytas 2007 metais. Šiuo metų socialinio būsto Klaipėdoje laukia apie 700 asmenų ir šeimų.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki liepos 21 d. Klaipėdos miesto savivaldybėje, darbo dienomis darbo valandomis iš anksto susitarus tel. 8 608 74731, arba jos internetinėje svetainėje.

Pasiūlymus galima teikti iki liepos 21 d. raštu Ulonų g. 5, 4a. LT-08240, Vilnius, arba el. p. info@maspro.lt

Viešas susirinkimas vyks liepos 21 d., 17 val. nuotoliniu būdu per „Zoom“ platformą https://us02web.zoom.us/j/6457352655?pwd=czgzbGttUEVYalBYTDFXVmhnUUdsZz09 Meeting ID: 645 735 2655


  2021-07-02

  11 komentarai “Tauralaukyje – naujas 65 butų socialinis namas”

  1. AvatarAs (IP: 78.57.238.16)

   Mieli Tauralaukio gyventojai, vienikimes kad šis projektas nepraeitų. Apgyvendins Sirijos ir Irako pabegelius , bus jau per velu.

  2. AvatarLiucija (IP: 90.131.32.95)

   Dar vienas pabaisa Klaipedoj. Kaip gaila. Matyt kazkoks sovietinis senis projektavo. Tokius pastatus reikia griaut. Niekas nenores tokiam mieste gyvent.

  3. AvatarAnonimas (IP: 90.131.35.40)

   Tai jau kieme reikes kameras statyt?

  4. AvatarFaniera (IP: 84.15.183.246)

   Puiku 👌 Atėjūnams iš Belarusijos turėtų patikt

  5. AvatarSpaudos atstovas (IP: 90.131.33.241)

   Tai nuvažiuokite į Irklų gatvę ir pažiūrėkire kaip atrodo socialio būsto namas, jo prieigos. Neįgalieji negali nuvažiuoti į prekybos centrą, nes nėra šaligatvio, nėra perėjos. Teritorija neprižiūrima, medžiai nudžiūvę.

  6. AvatarAnonimas (IP: 90.138.180.210)

   Ko Jus norit? Kokia valdzia, tokie ir architektai.

  7. AvatarA. V (IP: 86.12.63.27)

   Sovieticum. Ir kam tie laiptai aukšti padaryti su pandusais, kai galima įėjimą padaryti vieno lygio. 21 amžiuj niekas taip nedaro.

  8. AvatarAndrius (IP: 78.57.216.254)

   Toj vietoj nera aukstu pastatu. Vien dviauksciai nuosavi namai. Ir dabar 5 aukstu nama statys. Kur ziuri miesto architektas? Ai pala… tokio Klaipedoj nera.

  9. AvatarRamass (IP: 88.118.23.255)

   Super. Ponams į rezervatą. Dar Skautų g. galėtų suprojektuoti.

  10. AvatarIšvaizda apgailėtina (IP: 86.100.22.11)

   Projekto Architektura kaip ištraukta is 40 metų senumo archyvu, jokio ženklo iš šių dienų architekturos. Atrodo, kad projektą rengia geodezininkai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt