P0

Regionas

Nidoje prie jūros – Roko Darulio fotografijų paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-05


„Kai sužinojau apie galimybę rengti parodą pajūryje, ypač „Kupole“, kur praleista tiek įsimintino laiko, iškart ėmiau įsivaizduoti, kurios nuotraukos čia tiktų. Dalį jų padariau būtent Nidoje – čia esu tikrai laisvas ir jaučiu didelį įkvėpimą kurti. Tikiuosi, jūra, smėlis ir miškai dar geriau atskleis nuotraukų energiją“, – sako menininko Rokas Darulis, fotografijos darbų parodą WILD&FREE (Laukinis ir laisvas) Nidoje surengęs ant jūros kranto.

Susipažinti su menininko darbais galima visą liepą greta Nidos „Kupolo“.

 „Labai džiugu, kad Nidoje vyksta dviguba šventė – 10-ties metų „Kupolo“ gimtadienis, kurį sveikiname šia garbinga proga, bei vasaros kultūros sostinėje pradėsianti veikti meno paroda. Viliuosi, kad visiems atvykusiems poilsiautojams pavyks apsilankyti šioje, vieno žymiausių  Lietuvos fotografų, Roko Darulio fotografijos darbų parodoje. “, – pranešime spaudai cituojamas parodos atidaryme dalyvavęs Neringos meras Darius Jasaitis.

Šiauliuose gimęs ir augęs Rokas, būdamas vos 15 metų, susidomėjo senelio fotoaparatu ir laiko jį savo fotografijos kelionės pradžia. Polėkis ieškoti, noras pažinti techniką ir atrasti kuo daugiau būdų ja naudotis būsimajam menininkui padėjo atskleisti didžiausią aistrą, lėmusią tolimesnius gyvenimo pokyčius. Ilgą laiką gyvenęs Čikagoje ir Dubline, R. Darulis nusprendė fotografiją studijuoti Londone. Dėmesį sutelkęs į portretus, fotografas atskleidė stipriausią savo pusę ir neatkartojamą kadrų stilistiką.

Fotografo darbai buvo spausdinami garsiausių žurnalų, tokių kaip „Vogue“, „Harper’s Bazaar“, viršeliuose bei „Net-a-Porter“, „Boucheron“, „Harrods& M.I.H. Jeans“ reklamose.

2014 m. R. Darulis prisijungė prie „Saint Luke Artists“ komandos, o praėjus ketveriems metams su kolega Ronaldu Buožiu pristatė ilgametražį dokumentinį filmą „Rūta“ apie Rūtą Meilutytę.

Pagrindiniu Nidos ekspozicijos rėmėju tapo alternatyvius finansavimo sprendimus siūlanti įmonė „Rebel Financing“.

Susipažinti su menininko darbais galima visą liepą greta Nidos „Kupolo“.


  2021-07-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt