P0

Miestas

Klaipėdoje – apie tūkstantis Mindaugų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-06


Liepos 6-ąją Lietuvoje švenčiant karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, su vardadieniu galima sveikinti beveik 20 tūkst. Mindaugų ir septynias Mindauges.

Šis istorinis vardas, anot Registrų centro, ir pats tampa istorija – per pastarąjį dvidešimtmetį šio vardo populiarumas sumenko, o šiemet jis duotas mažiau nei penkiems naujagimiams.

Iš beveik 20 tūkstančių Lietuvoje gyvenančių Mindaugų vieną vardą turi 19,6 tūkst., kiek daugiau nei 300 turi du vardus, iš kurių vienas – Mindaugas. Moteriškas šio vardo variantas itin retas – Lietuvoje yra vos septynios Mindaugės. Daugiausia Mindaugų registruota Vilniaus miesto savivaldybėje – per 3,1 tūkst., taip pat Kauno miesto (2,5 tūkst.) ir Klaipėdos miesto (1 tūkst.) savivaldybėse.

Prasidėjus trečiam tūkstantmečiui, šis vardas duodamas vis rečiau – 2001-aisiais Mindaugo vardu buvo pavadinti 124 vaikai, 2005-2012 metais šis skaičius svyravo apie 60 vaikų per metus (išskirtiniai buvo 2009-ieji, kai vardas suteiktas 82 naujagimiams), pernai ir užpernai Mindaugais pavadinta kiek daugiau nei dvi dešimtys vaikų, šiemet šis skaičius nesiekia net penketo ribos.

Dažniausiai Mindaugo vardas (skaičiuojant vieną vardą turinčius asmenis) duodamas gimstantiems liepos 6-ąją – tokių ir vardadienį, ir gimtadienį Valstybės dieną švenčiančių žmonių yra 218. Daugiausia liepos 6-ąją gimtadienį švenčiančių Mindaugų yra gimę iškart po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – 1991- 1996 m. skaičiuojama po vieną-dvi dešimtis tokių asmenų. Daug Mindaugų gimsta ir spalio 14-ąją (147), liepos 5 (114) ir liepos 7 (90) dienomis.

Per pastarąjį dešimtmetį tarp liepos 6-ąją gimusių vaikų dažniausiai suteikiamų moteriškų vardų – Liepa, Emilija, Lėja, Kamilė ir Austėja, tarp vyriškų – Mindaugas, Nojus, Matas ir Gabrielius.


  2021-07-06

  Vienas komentaras apie “Klaipėdoje – apie tūkstantis Mindaugų”

  1. AvatarLIETUVOS DIDŽIOJI KARALYSTĖ - LDK (IP: 95.216.106.38)

   Kas skaitys Vincą Mykolaitį Putiną,
   Kai V. Putin šneka rusiškai.
   Ar sugrįš į gimtinę Vincas Trumpa,
   Kai D. Trumpa jau nekalba lietuviškai… …

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt