Slovėną sužavėjo būsima baletų vieta – elingas

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-07-07

Rugpjūčio 13-14 dienomis elinge Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) publikai pristatys du vienaveiksmius baleto spektaklius: „Stabat Mater“ (pagal Giovanni Battista Pergolesi muziką) ir Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“. Premjeras kartu su tarptautine menininkų komanda ruošia vienas ryškiausių šiuolaikinio šokio kūrėjų Europoje – choreografas ir Slovėnijos nacionalinio teatro Mariboro baleto trupės vadovas Edwardas Clugas.  

Repeticijas su KVMT baleto trupe pirmas pradėjo choreografo asistentas Gajus Žmavcas.

„Pirmą kartą susitikdamas su baleto trupe truputį jaudinuosi ir žinau, kad mes kartu turėsime daug gražaus darbo, daug išmoksime. Man svarbiausia asmeninis kontaktas, noriu sutikti baleto artistus, juos pažinti: išvysti jų judesius, patyrinėti charakterius“, – pranešime spaudai cituojamas slovėnas.

Klaipėdoje kūrėjai pristatys baletus E. Clugo sukurtus skirtingu laiku ir su skirtingomis trupėmis: „Šventasis pavasaris“ buvo pastatytas su jo vadovaujama Slovėnijos nacionalinio teatro Mariboro baleto trupe 2012 m., o „Stabat Mater“ buvo užsakytas ir pastatytas Miuncheno valstybiniame teatre „Gärtnerplatz“ 2013 m. 2014-aisiais abu baletai buvo sujungti Maribore ir tapo šios baleto trupės vizitine kortele, apkeliavusia daugelį baleto festivalių ir teatrų visame pasaulyje, sulaukusia ne vieno perkėlimo.

„Tačiau Klaipėdoje jie užgims naujai, nes kiekviena baleto trupė, scenografija – skirtinga. Klaipėdoje spektaklius pristatysime laivų elinge ir tai bus su niekuo nesulyginama. Aš jau apžiūrėjau spektaklio premjeros lokaciją. Tai fantastiška, įkvepianti vieta: kokia aplinka, pro šalį mariomis plaukiantys laivai! Tai bus ypatingas įvykis“, – žada G. Žmavcas.

INFORMACIJA

G. Žmavcas baleto mokėsi Mariboro muzikos ir baleto konservatorijoje, vėliau studijas tęsė Tarptautinėje klasikinio šokio akademijoje Kijeve, Ukrainoje. 2006 m. tapo Mariboro baleto trupės šokėju, čia ėmė glaudžiai bendradarbiauti su jos meno vadovu, choreografu Edwardu Clugu.  
G. Žmavcas atliko vaidmenis daugelio žymių choreografų spektakliuose, o
2013 m. debiutavo kaip choreografas, sukūręs choreografiją vienaveiksmiam baletui „Home“ Mariboro teatre. Nuo to laiko jis dirba Slovėnijos nacionaliniame teatre Maribore, čia kuria choreografiją baleto, dramos ir operos spektakliams kaip kviestinis choreografas.

2018 m. SNT Mariboro baleto trupei G. Žmavcas sukūrė dar vieną vienos dalies baletą „Maestro“, rodomą drauge su Edwardo Clugo ir Aexanderio Ekmano vienaveiksmiais baletais. 2019 m. tame pačiame teatre sukūrė choreografiją Charles’io Gounod operos „Faustas“ pastatymui (rež. Pieras Francesco Maestrini), o 2020 m. – savo pirmąjį viso vakaro trukmės baletą „Little Creation“, kurį sudaro aštuoni solo ir duetų numeriai, atliekami Mariboro baleto trupės ir kviestinių šokėjų. Tais pačiais metais, bendradarbiaudamas su ukrainiečių baleto šokėja Tetiana Svetlična, jai sukūrė solo kompoziciją „Creation Acrylique“ pagal Maurice’o Ravelio „Bolero“, kurio premjera įvyko Šibeniko šokio festivalyje (Kroatija) pernai vasarą.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Dirigentas Martynas Staškus džiaugiasi Klaipėdos publika

Rugpjūčio 10 d. Klaipėdos festivalio gerbėjai mėgausis muzikos, šviesų ir istorijų šou „A la luna“, kuris sujungs žinomos dainininkės Sarah’os ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Veidai

Dalius Abaris: „Pastatymai elinge man ypatingai svarbūs“

Į Klaipėdos festivalio sceną elinge rugpjūčio 8–ąją sugrįš videografinis spektaklis „Carmina Burana“ pagal to paties pavadinimo Carlo Orffo sceninę kantatą. ...
2024-07-01
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos festivalis ant marių kranto su „Carmina Burana“ perspėjimu

Praėjusių metų Klaipėdos festivalio kulminacija tapęs videografinis spektaklis pagal to paties pavadinimo Carlo Orffo sceninę kantatą „Carmina Burana“ rugpjūčio 8 ...
2024-06-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This