P0

Miestas

Ievos Simonaitytės bibliotekoje – dėmesys ekologijai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-08


Šviesti ir veikti – imdamasi tokių veiksmų Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka prisideda prie aplinkos taršos mažinimo. Ketvirtadienį bibliotekos kiemelyje klaipėdiečiai galėjo dalyvauti žaismingoje ir prasmingoje edukacijoje, o patys bibliotekos darbuotojai su partneriais susibūrė talkai Skulptūrų parke.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos darbuotojai į  parką išsiruošė su viešosios įstaigos „Žaliasis taškas“ atstovais. Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ kartu su aplinkosaugos iniciatyva „Kita forma“ ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba birželį antrą kartą ėmė vykdyti jau pasiteisinusią akciją „Misija: švari vasara!“. Jos tikslas – lankyti parkus, pažintinius takus, istorinius objektus, o pastebėjus pamestas šiukšles – jas surinkti. Organizatoriai prašo šiukšles patiems išvežti bei tinkamai išrūšiuoti ir, žinoma, užkrečiamu pavyzdžiu su kitais dalytis socialiniuose tinkluose.

Valandos trukmės talka pateikė netikėtumų. Šiukšlių surinkta daugiau, nei buvo galvota iš pradžių. Pasirodo, tvarka ir švara vyrauja parko takuose ar aplink juos, o tolėliau galima aptikti visko, tad akcijos dalyvių maišuose atsidūrė nemažai plastiko, stiklo, nuorūkų, polietileno ir kitų atliekų.

Be talkos, ekologijai dedikuotas ketvirtadienis kvietė ir į bibliotekos kiemelį, kur vyko aplinkosaugos edukacija „Misija: švari vasara“. Susidomėjusieji galėjo dalyvauti „Žaliojo taško“ organizuotame nuotaikingame rūšiavimo turnyre, norintieji turėjo galimybę susipažinti su daiktų iš perdirbtų medžiagų ekspozicija, vyko ir kūrybinės eko dirbtuvės. Aktyviausieji galėjo žaisti eko žaidimus iš antrinių žaliavų. Taip pat norintieji susipažino su knygų paroda „EKO / logiška“.

Ekologija paremtas žvilgsnis – ilgalaikė bibliotekos strategija. Įstaiga nuolat siekia klaipėdiečius mokyti vengti besaikio vartojimo manijos ir skatina kurti iš antrinių žaliavų, šviečia ir edukuoja partnerius tvaraus vartojimo, rūšiavimo, ekologiško tvarkymosi klausimais. Tad netolimoje ateityje klaipėdiečių laukia ir daugiau ekologijos idėjoms skleisti skirtų renginių.

Artimiausias – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje liepos 16 d. 18 val. vyksianti Mariaus Čepulio paskaita apie gamtą.


  2021-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt