Ievos Simonaitytės bibliotekoje – dėmesys ekologijai

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-07-08

Šviesti ir veikti – imdamasi tokių veiksmų Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka prisideda prie aplinkos taršos mažinimo. Ketvirtadienį bibliotekos kiemelyje klaipėdiečiai galėjo dalyvauti žaismingoje ir prasmingoje edukacijoje, o patys bibliotekos darbuotojai su partneriais susibūrė talkai Skulptūrų parke.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos darbuotojai į  parką išsiruošė su viešosios įstaigos „Žaliasis taškas“ atstovais. Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ kartu su aplinkosaugos iniciatyva „Kita forma“ ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba birželį antrą kartą ėmė vykdyti jau pasiteisinusią akciją „Misija: švari vasara!“. Jos tikslas – lankyti parkus, pažintinius takus, istorinius objektus, o pastebėjus pamestas šiukšles – jas surinkti. Organizatoriai prašo šiukšles patiems išvežti bei tinkamai išrūšiuoti ir, žinoma, užkrečiamu pavyzdžiu su kitais dalytis socialiniuose tinkluose.

Valandos trukmės talka pateikė netikėtumų. Šiukšlių surinkta daugiau, nei buvo galvota iš pradžių. Pasirodo, tvarka ir švara vyrauja parko takuose ar aplink juos, o tolėliau galima aptikti visko, tad akcijos dalyvių maišuose atsidūrė nemažai plastiko, stiklo, nuorūkų, polietileno ir kitų atliekų.

Be talkos, ekologijai dedikuotas ketvirtadienis kvietė ir į bibliotekos kiemelį, kur vyko aplinkosaugos edukacija „Misija: švari vasara“. Susidomėjusieji galėjo dalyvauti „Žaliojo taško“ organizuotame nuotaikingame rūšiavimo turnyre, norintieji turėjo galimybę susipažinti su daiktų iš perdirbtų medžiagų ekspozicija, vyko ir kūrybinės eko dirbtuvės. Aktyviausieji galėjo žaisti eko žaidimus iš antrinių žaliavų. Taip pat norintieji susipažino su knygų paroda „EKO / logiška“.

Ekologija paremtas žvilgsnis – ilgalaikė bibliotekos strategija. Įstaiga nuolat siekia klaipėdiečius mokyti vengti besaikio vartojimo manijos ir skatina kurti iš antrinių žaliavų, šviečia ir edukuoja partnerius tvaraus vartojimo, rūšiavimo, ekologiško tvarkymosi klausimais. Tad netolimoje ateityje klaipėdiečių laukia ir daugiau ekologijos idėjoms skleisti skirtų renginių.

Artimiausias – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje liepos 16 d. 18 val. vyksianti Mariaus Čepulio paskaita apie gamtą.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasara

Sugrįžta Vasaros lauko skaitykla 

Nuo birželio 4 iki rugpjūčio 30 dienos Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje įsikurs Vasaros lauko skaitykla. ...
2024-06-03
Skaityti daugiau

Regionas

Kuršių nerijoje vyks masinė talka: gelbės smėlynų buveines

Šį šeštadienį Kuršių nerijoje vyks didelio masto talka – per 200 LIONS klubų narių iš visos Lietuvos raus svetimžemius augalus ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Klaipėdos apskrities gyventojai – tarp aktyviausiai rūšiuojančių atliekas

Per vienerius metus atliekas rūšiuojančių žmonių dalis Lietuvoje padidėjo net 4 proc. – dažnai arba visuomet atliekas rūšiuoja net 91 ...
2024-05-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This