P0

Regionas

„Kino karavano“ maršrutas vingiuos pro Klaipėdos kraštą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-08


Festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ pradėjo aštuntąjį kelionių po Lietuvą sezoną. Jis aplankys ir Klaipėdos kraštą – liepos 9 d. projektas lankysis Kintuose, liepos 10 d. – Šilutėje, o liepos 11 d. – Palangoje.

Žiūrovus jis kvies į filmų peržiūras Kintų miestelio aikštėje, Šilutės Mažųjų laivų uoste bei Palangos OLDMAN parke įsikursiančiuose vienos dienos lauko kino teatruose.

Šio sezono „Kino karavano“ naujiena – LED ekranas, reiškiantis galimybę rodyti filmus dienos metu. Teigiama, kad tai vienintelis toks ekranas tarp keliaujančių kino projektų Lietuvoje.

Liepos 9 d. filmų seansai Kintuose, miestelio aikštėje:

17 val. filmas visai šeimai „VAMPYRIUKAS“. Šis žaismingas filmas pasakoja apie mažąjį vampyriuką, kuris gyveno vaiduoklių name. Nors laiką leido linksmųjų pabaisų draugijoje, jis vis tiek siaubingai nuobodžiavo. Vieną dieną nusprendė slapta išsmukti iš namų ir leistis į nuotykį ⎯ ieškoti naujų draugų.

20.30 val. filmas „TRIUMFAS“. Etjenas, talentingas, bet vargstantis aktorius, nusprendžia suorganizuoti teatro dirbtuves kalėjime, kurių
tikslas – pastatyti spektaklį pagal įžymiąją pjesę „Belaukiant Godo”. Visų nuostabai pasirodymas sulaukia itin didelio pasisekimo, dėl to kaliniams išduodamas leidimas pasirodymus organizuoti už kalėjimo ribų. Turo metu Etjenas užmezga itin artimą ryšį su spektaklio trupe, kurios likimas bus nuspręstas per paskutinį pasirodymą Paryžiuje.

Liepos 10 d. filmų seansai Šilutėje, Mažųjų laivų uoste:

17 val. filmas visai šeimai „SUTEIK MAN SPARNUS“. Nuo vaizdo žaidimų ir interneto priklausomam Tomui vasaros atostogos gamtos apsuptoje tėčio fermoje atrodo tarsi košmaras. Be to, tėtis dar ir iš pažiūros kvanktelėjęs ornitologas. Jo gyvenimo projektas – išsaugoti nykstančią žąsų rūšį savo lengvu savadarbiu lėktuvėliu jas išmokant migruoti. Netrukus tėvas su sūnumi leisis į nutrūktgalviškiausią kelionę paukščių migracijos keliais.

19.30 val. filmas „DAR PO VIENĄ“. Šiame šiemet „Oskaru apdovanotame filme pasakojama apie grupelę gyvenimo išvargintų mokytojų,
nusprendusių paanalizuoti teoriją, teigiančią, kad žmogaus kraujyje egzistuoja tam tikras „alkoholio trukumas“ – išlenkus taurelę atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir užgimsta kūrybingumas. Įkvėpti tokios idėjos, Martinas ir trys jo draugai įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis gal ir įsiūbavo pasaulio istoriją, bet už kasdienius veiksmus tenka atsakyti.

22 val. filmas „ZOMŠA“. Žoržas turi fetišą zomšui. Tiesą sakant, manija šiai medžiagai tokia stipri, kad po skyrybų visas santaupas vyras išleidžia vintažiniam elnio odos švarkui. Šis idealiai gula ant pečių, o dar tie kutai! Dabar Žoržas – kietas, lyg kitas žmogus. Vieną vakarą pakelės užeigoje stileiva sutinka barmenę Denisę ir, apsimetęs režisieriumi, įkalbina remti neegzistuojantį jo kino projektą. Viskas tik tam, kad gautų dar daugiau zomšinių drabužių. Žoržo beprotybė pasiekia kulminaciją…

Liepos 11 d. filmų seansai Palangoje, OLDMAN parke:

15 val. filmas „AŠ ESU GRETA“. Tai abejingų nepaliekanti istorija apie mokinę iš Švedijos Gretą Thunberg, kuri užuot ėjusi į mokyklą,
pradėjo streiką dėl klimato kaitos. Jos klausimas suaugusiesiems buvo toks: „Jei jums nerūpi mano ateitis Žemėje, kodėl turėčiau ko nors siekti mokykloje?”. Per kelis mėnesius jos keliu pasekė šimtai tūkstančių jaunuolių pasaulyje, o Greta tapo pasaulinio garso aktyviste. Po peržiūros vyks diskusija apie tvarumą, gamtos išsaugojimo būtinybę ir kiekvieno mūsų vaidmenį tame.

17.30 val. filmas „TAPYTOJA IR VAGIS“. Kodėl vagiami meno kūriniai? Dėl pinigų ar nuoširdžios meilės menui? Trokšdama gauti atsakymą
kodėl buvo pavogti du jos paveikslai, čekų dailininkė randa ir susidraugauja su jų vagimi. Pakvietus jį pozuoti portretui, tarp judviejų užsimezga neįtikėtina draugystė ir nepertraukiamas ryšys. Žiūrint filmą sunku patikėti, kad tai dokumentika.

19.30 val. filmas „DAR PO VIENĄ“.

Daugiau informacijos ir tikslios vasaros seansų vietos bei laikai nuolat pildomi ir skelbiami kinokaravanas.lt.


  2021-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt