P0

Miestas

Klaipėdoje padėkota išvykstančiai JAV karių pamainai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-08


„Klaipėdos Smeltės“ konteinerių terminale Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kariuomenės 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono vadui plk. ltn. Steven’ui Jackowski, vyriausiajam puskarininkiui srž. mjr. Jesus’ui Pena’ai ir pirmiesiems išvykstantiems kariams už sėkmingą tarnybą rotacinėse pajėgose Lietuvoje įteikti Lietuvos kariuomenės medaliai „Už tarpusavio paramą“.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas plk. Nerijus Stankevičius padėkojo bataliono vadovybei ir kariams už puikiai atliktas pareigas, bendras pratybas su Lietuvos kariuomenės vienetais ir palinkėjo sėkmingos kelionės namo.

MPB „Žemaitija“ nuotr.

„Nuoširdžiai dėkoju jums ginklo broliai ir sesės už buvimą čia, Lietuvos žemėje. Drauge treniravomės, mokėmės vieni iš kitų, kartu tobulinome įgūdžius. Tapome puikiai suderinta vieninga jėga, atgrasančia priešus, o esant poreikiui – galinčia stipriai smogti. Linkiu jums visokeriopos sėkmės jūsų tarnyboje ir asmeniniuose gyvenimuose. Linkiu sėkmės vykdant būsimas užduotis ir operacijas, kad ir kuriame pasaulio taške jos bebūtų. Žinau, kad, susitikę pratybose ar mūšyje, jau visada jausime draugišką vienas kito petį ir brolišką paramą. Ypatingai branginu tai“, – atsisveikindamas su 2-8 kavalerijos bataliono kariais kalbėjo plk. N. Stankevičius.

Ši JAV karių rotacija atvyko į Lietuvą 2020 m. gruodžio viduryje ir treniravosi kartu su Lietuvos kariais iki liepos kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos „Atlantic Resolve“(liet. „Atlanto ryžtas“) rytinėje Aljanso pusėje dalis. 2-8 kavalerijos bataliono kariai dalyvavo įvairiose pratybose su Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ batalionais, atskiromis kuopomis bei kitais Lietuvos kariuomenės vienetais. Taip pat, dalis bataliono karių su technika buvo išvykę į pratybas Latvijoje, Estijoje ir Vengrijoje. Tuo JAV demonstruoja kolektyvinės gynybos įsipareigojimus NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą Europoje po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.


  2021-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt