Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-07-13 |
Kavinėje „10 Tiltų“ veikia personalinė Agotos Bričkutės darbų paroda „Išorinio ir vidinio pasaulio jungtis“, kviečianti pažvelgti į vidinį menininkės pasaulį, suprasti jos psichologiją.
Salvijos Smolinskaitės nuotr.
Parodoje eksponuojami darbai, sukurti 2016-2021 m. A. Bričkutės darbai pasižymi abstraktumu, spalvų gausybe, čia galite išvysti ir senesnius menininkės darbus ir dar niekur nerodytus, taip pat ir autorės autoportretą.
Parodoje eksponuojami kūriniai atskleidžia autorės visą kūrybos visumą, savo žvilgsniais portretai sukausto stebėtoją, o spalvų paletė margina akis.
„Galbūt spalvų ryškumas atskleidžia mano vidinio pasaulio intensyvumą. Esu jautrus žmogus, dažnai labai stipriai išgyvenu emocijas, tiek džiaugsmingas, tiek liūdnas akimirkas. O spalvas renkuosi intuityviai, natūraliai viskas susidėlioja. Man artimi ekspresionizmo, kubizmo, siurrealizmo stiliai, kuriuose taip pat vyrauja ryškios spalvos, formos dekonstrukcija, simboliniai motyvai. Tai matyt, visa tai, ką mėgstu paliečia ir mano braižą“, – sako autorė.
Iš pirmo žvilgsnio autorės darbai šaukia spalvomis, tačiau juose slypi daug detalių, kurios kelia klausimus. Veidai A. Bričkutei nėra tik veidai, juose galima išvysti raštų, formų, spalvų pasikeitimo. Autorė taip pat pamini, kad visi šie veidai yra jos vaizduotės vaisius ir niekur nėra užfiksuotas pažįstamas žmogus, išskyrus vieną darbą – autoportretą. Pasak menininkės, nuo pat paauglystės ji yra linkusi piešti veidus.
„Sunku pasakyti kodėl, gal tame polinkyje slepiasi koks nors psichologinis motyvas. Bet veidas, akys – man yra kaip sielos veidrodis, veide atsispindi žmogaus emocijos, akys neretai pasako daugiau nei žodžiai. Žvelgdama į žmonių veidus visuomet pastebiu išskirtinius jų bruožus, žaviuosi jų skirtingumu ir unikalumu“, – teigia ji.
Grožintis Agotos darbais, natūraliai kyla klausimai, kodėl taip, o ne kitaip, ir kas įkvepia autorę kurti ekspresionistinę stilistiką atstovaujančius kūrinius? Menininkė prisipažįsta, kad kone visada tapydama nežino, koks bus galutinis variantas.
„Mane įkvepia pats kūrybos procesas, visad smalsu, kas gausis, kadangi aš beveik niekada neeskizuoju. Taip pat kūryba manyje atlieka ir terapinę paskirtį, piešdama spalvomis bei formomis iškomunikuoju vidines būsenas, požiūrį į gyvenimą, tarsi tokiu būdu kalbuosi su mane supančiu pasauliu. Taip pat mėgstu ne tiesiogiai vaizduoti dalykus, o juos įvairiai iškraipyti, sustiprinti įspūdį, sukurti alternatyvią meninę realybę“, – sako A. Bričkutė.
Aplankyti parodą galima iki liepos 31 dienos.
Parašykite komentarą