Planas rugsėjui: Klaipėdos moksleiviai į mokyklas grįš su ribojimais

Svarbu, Švietimas
Virginija Spurytė
2021-07-13

Klaipėdos savivaldybės vadovai ir toliau kartoja, kad nuo rugsėjo visi moksleiviai grįš į mokyklų klases, o ne turės mokytis iš namų. Toks pažadas pakartotas ir antradienį vykusiame Socialinių reikalų ir sveikatos komiteto posėdyje.

Asociatyvi nuotrauka iš praėjusių metų Rugsėjo 1-osios šventės. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė teigė, jog pagaliau gautas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atsakymas. Į ministeriją kreipėsi Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su visų savivaldybių Švietimų skyrių vadovais.

„Ministerijos atsakyme teigiama, jog planuojama, kad visi mokiniai nuo rugsėjo 1-osios grįžta į mokyklas mokytis kontaktiniu būdu. Tačiau reikės užtikrinti saugius atstumus, srautų valdymą – taip, kaip buvome pasiruošę pernai rugsėjį“, – teigė A. Dirgėlienė.

Anot jos, ministerijos pozicija tokia, kad nuotolinis mokymas galėtų vykti tik tais atvejais, jei epidemiologinė situacija smarkiai suprastėtų dėl koronaviruso protrūkio ugdymo įstaigoje, dėl kurio izoliuotis tektų visai klasei ar net mokyklai. Tokiu atveju šie moksleiviai kurį laiką mokytųsi nuotoliniu būdu.

Kitaip tariant, ruošiamas toks scenarijus, jog blogėjant situacijai, daugėjant susirgimų skaičiui, būtų uždarytos ne visos mokyklos, o priemonių bus imamasi tik tose ugdymo įstaigose, kuriose užfiksuota naujų koronaviruso atvejų.

„Dabar kelios ministerijos su ekspertų taryba dar derina konkrečius scenarijus ir rekomendacijas įvairioms ugdymo veikloms, kad jos kasdien vyktų kontaktiniu būdu. Laukiame tų sprendimų, rekomendacijų ir tikimės, kad visi mūsų moksleiviai rugsėjį sugrįš į mokyklas“, – pabrėžė A. Dirgėlienė.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Konservatoriai ir libai tebevaldo*

Oficialus Klaipėdos miesto savivaldybės interneto puslapis skelbia, kad po šiai dienai konservatorius, Andrius Dobranskis tebevadovauja VŠĮ  „Klaipėdos šventės” valdybai. O ...
2023-09-04
Skaityti daugiau

Švietimas

Rugsėjo 1-oji Klaipėdos universitete: su ekskursu į karišką praeitį ir naujais planais

Klaipėdos universitete (KU) naujų akademinių metų pradžia paminėta šventiškai, prisimenant istorinius įvykius, davusius pradžią karinės teritorijos konversijai į taikioms reikmėms, ...
2023-09-01
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Švietimas

Mokslo metų pradžią aplaistė lietus

Penktadienio rytą tradiciniu renginiu Lietuvininkų aikštėje Klaipėdoje pradėti nauji mokslo metai. Martyno Vainoriaus nuotr. Šiemet uostamiesčio mokyklose mokysis daugiau nei ...
2023-09-01
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This