P0

Svarbu, Švietimas

Planas rugsėjui: Klaipėdos moksleiviai į mokyklas grįš su ribojimais

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-07-13


Klaipėdos savivaldybės vadovai ir toliau kartoja, kad nuo rugsėjo visi moksleiviai grįš į mokyklų klases, o ne turės mokytis iš namų. Toks pažadas pakartotas ir antradienį vykusiame Socialinių reikalų ir sveikatos komiteto posėdyje.

Asociatyvi nuotrauka iš praėjusių metų Rugsėjo 1-osios šventės. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė teigė, jog pagaliau gautas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atsakymas. Į ministeriją kreipėsi Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su visų savivaldybių Švietimų skyrių vadovais.

„Ministerijos atsakyme teigiama, jog planuojama, kad visi mokiniai nuo rugsėjo 1-osios grįžta į mokyklas mokytis kontaktiniu būdu. Tačiau reikės užtikrinti saugius atstumus, srautų valdymą – taip, kaip buvome pasiruošę pernai rugsėjį“, – teigė A. Dirgėlienė.

Anot jos, ministerijos pozicija tokia, kad nuotolinis mokymas galėtų vykti tik tais atvejais, jei epidemiologinė situacija smarkiai suprastėtų dėl koronaviruso protrūkio ugdymo įstaigoje, dėl kurio izoliuotis tektų visai klasei ar net mokyklai. Tokiu atveju šie moksleiviai kurį laiką mokytųsi nuotoliniu būdu.

Kitaip tariant, ruošiamas toks scenarijus, jog blogėjant situacijai, daugėjant susirgimų skaičiui, būtų uždarytos ne visos mokyklos, o priemonių bus imamasi tik tose ugdymo įstaigose, kuriose užfiksuota naujų koronaviruso atvejų.

„Dabar kelios ministerijos su ekspertų taryba dar derina konkrečius scenarijus ir rekomendacijas įvairioms ugdymo veikloms, kad jos kasdien vyktų kontaktiniu būdu. Laukiame tų sprendimų, rekomendacijų ir tikimės, kad visi mūsų moksleiviai rugsėjį sugrįš į mokyklas“, – pabrėžė A. Dirgėlienė.


  2021-07-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt