P0

Kultūra

Gatvės muzikos diena sugrįžta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-15


Jau šį šeštadienį, liepos 17-ąją, į Klaipėdos gatves grįžta muzika. Kartu su visa Lietuva minėdamas prieš penkiolika metų gimusią Andriaus Mamontovo iniciatyvą suvienyti muzikos bendruomenę uostamiestis kvies ritmo bendrystei ir ners į gaivinančią garsų jūrą.

Gatvės muzikos diena 2017 m. gegužę. Palmiros Mart nuotr.

Švęsdami šių metų Gatvės muzikos dienos (GMD) šūkį „Gimė garsas“ akademinės muzikos atlikėjai, bardai, roko, džiazo ir alternatyviosios muzikos entuziastai pasklis po jaukius miesto skverus ir gatves. Kaip ir kasmet, muzika skambės Šiauriniame rage, Turgaus ir Tiltų gatvių sankirtoje, Dienovidžio skvere, Turgaus, Atgimimo bei Karlskronos aikštėse, aikštėje prie burlaivio „Meridianas“ ir Danės krantinėse.

Nors dėl ypatingos pandeminės situacijos šventė antrąsyk nukelta į vasaros vidurį, tikimasi, kad miestiečiai ir miesto svečiai nepabūgs karščio ir atlikėjams dosniai skirs savo simpatijas ir aplodismentus, juolab, kad muzika vilios vakaroti net iki 22 val.

Įsikūrę dvylikoje aikštelių atlikėjai kvies išgirsti dedikacijas Vytautui Mačerniui, atverti širdis gaiviajai indie pop ar visad gyvam rokenrolui, grožėtis aistringu flamenko ar atsiduoti karštiems elektroninės muzikos ritmams.

Tradiciškai šalia paminklo Vieningai Lietuvai „Arka“ lygiai vidudienį startuosiančiai šventei būgnų garsais toną užduos projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė“ jaunimas, suvienytas muzikanto ir pedagogo Viačeslav Krasnopiorov.

Projektas iš dalies finansuojamas Klaipėdos m. savivaldybės lėšomis.

Išsami GMD dienos Klaipėdoje programa ir žemėlapis skelbiami čia.

Renginio dieną informacinis GMD centras įsikurs kavinėje „10 tiltų“ (Turgaus g. 19).


  2021-07-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt