Kodėl „Aurum 1006 km“ lenktynės turėtų būti uždraustos?

Mums rašo
Gretė Maziliauskaitė
2021-07-15

Žmonės pasiilgę švenčių ir to akivaizdus įrodymas – šį savaitgalį įvyksiančios 1006 km lenktynės Palangoje. Tai viena iš vis dar retų progų pabūti kartu minioje, pajausti adrenaliną ir pasigrožėti galingais automobiliais. Visa tai skamba puikiai, tačiau čia slypi didžiulė problema – lenktynės prisideda prie klimato kaitinimo.

Feisbuko nuotr.

Šią vasarą jau pasiekėme ne vieną karščio rekordą ir, panašu, jog tropinis oras mūsuose tampa jau įprastas. Klimatas šyla ir tą pagaliau matome savo akimis. Deja, to negalėtume pasakyti apie 1006 km lenktynių organizatorius, dalyvius ir rėmėjus.

Asociacijos „Aktyvus jaunimas“ projekto tvariau.lt komanda apskaičiavo, jog visi 42 lenktynėse startuosiantys automobiliai į atmosferą išmes apie 55 tūkst. kilogramų anglies dvideginio dujų (CO2), kurios – viena pagrindinių šylančio klimato priežasčių. Tiesa, visi šie kilogramai tik iš lenktyninių automobilių ir tik lenktynių dieną. O kur dar kvalifikaciniai važiavimai, papildomi renginiai Palangoje ir Vilniuje ir t.t.

Tvariau.lt komanda nesiryžo skaičiuoti, kiek CO2 bus „pagaminta“ iš viso, įvertinus visą logistiką – automobilių, įrangos, personalo atgabenimą į trasą Palangoje, sunaudotos elektros energijos kiekius bei gausų renginio žiūrovų atvykimą į vietą. Tiesa ta, jog skaičiai milžiniški.

„Tokios 1006 kilometrų lenktynės turėtų vykti tik su viena sąlyga – organizatoriai ir dalyviai privalo elgtis atsakingai. Oficialioje lenktynių komunikacijoje neradome jokių žinučių apie tvarumą. Apie tai nutyli ir jų internetinis puslapis bei lenktynėse dalyvaujančios komandos. Ta pati situacija ir su lenktynių bei atskirų komandų rėmėjais. Negali teigti, jog gamini tvarią produkciją ar statai tvarius namus, kai tavo remiama komanda dėl pramogos išdegina tūkstančius kilogramų degalų. Mažų mažiausiai – tai nenuoširdu“, – teigė tvariau.lt įkūrėjas Gediminas Kondrackis.

Anot G. Kondrackio, gera pradžia būtų būti atviriems apie „sukuriamą“ CO2 pėdsaką. Tuomet jau galima ieškoti būdų jam kompensuoti – sodinti medžius, naudotis saulės jėgainėmis, remti anglies dvideginio dujų kiekį atmosferoje mažinančius projektus. Dar svarbiau visuomenei komunikuoti, jog laikas keistis. Čia galima pasimokyti iš Formulės 1 (F1), kuri nuo 2030 metų žada būti neutrali klimatui. Kalbama ir apie elektriniais varikliais varomus bolidus.

„1006 km lenktynės šiais metais parodė, kaip galima būti itin neatsakingais. Visi dalyviai galėtų jų ateinančius 1006 km važiuoti tik dviračiais“, – liūdnai pajuokavo G. Kondrackis.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

„Aurum" lenktynes - į Basanavičiaus gatvę!

Ar tikrai Palangai reikalingos „1006 kilometrų lenktynės“ vidurvasarį? Nesu priešininkas lenktynių ar kitų masinių renginių – kuo daugiau įvairių pramogų, ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Beveik pusė Palangoje surenkamų atliekų – šiltuoju metų laiku

Tendencijos rodo, jog vis daugiau žmonių elgiasi atsakingai ir rūšiuoja atliekas, jei tik turi tam galimybę. Visgi atostogaujant atliekomis neretai ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Regionas

Susidūrė motociklininkas ir dviratininkė

Policija pranešė, kad antradienį, apie 19.15 val., Palangoje, Ganyklų ir Kretingos gatvių sankryžoje, susidūrė motociklas, kurį vairavo 33 metų vyras, ...
2024-07-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This