P0

Koronavirusas, Svarbu

Per parą – 102 nauji COVID-19 atvejai ir viena mirtis (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-15


Statistikos departamento duomenimis, trečiadienį šalyje nustatyta 102 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Atlikus 8602 tyrimus, mėginiuose jau rasta 1,1 proc. viruso.

Klaipėdoje per parą šia infekcija užsikrėtė 14 žmonių. Antradienį tokių buvo 16, pirmadienį – 19, sekmadienį – 7.

Vadinamasis skiepų autobusiukas šeštadienį nuo 11 iki 14 val. klaipėdiečių lauks prie „Akropolio“ . Palmiros Mart nuotr.

Savaitinis naujų ligos atvejų skaičius ir Lietuvoje, ir Klaipėdoje toliau didėja – šalyje augimas šį kartą jau siekia 93 proc., o Klaipėdoje – net 265 proc.

Susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius šalyje per parą pakito nuo 22 iki 24 atvejų, Klaipėdoje – nuo 64 atvejų iki 70,4.

Klaipėda pagal šį rodiklį tarp visų šalies savivaldybių išlieka antroje vietoje nuo galo – blogesnė situacija yra tik Šiauliuose su 72,6 atvejais. Nulinis susirgimų rodiklis yra 13-oje savivaldybių, tarp kurių – ir Neringa.

Antradienį į ligoninės dėl SARS- CoV- 2 ligos paguldyti 7 žmonės.

Per parą šalyje nuo COVID-19 ligos mirė vienas žmogus, priklausantis 50-59 metų amžiaus grupei. Iš viso koronavirusinė infekcija šalyje jau pareikalavo 4404 gyvybių. Klaipėdoje šis rodiklis išlieka nepakitęs jau ilgą laiką – 156.

Šiuo metu šalyje, statistikų duomenimis, koronavirusine infekcija yra užsikrėtę 678 žmonės, pasveikusiais laikomi 268 247 gyventojai. Klaipėdoje šie skaičiai atitinkamai yra 112 ir 14 562 – per parą pasveikusių klaipėdiečių nebuvo.

Anot statistikų, trečiadienį Lietuvoje pirma vakcinos doze paskiepyta 4250 žmonių, o pilnas vakcinavimo kursas atliktas 5590. Klaipėdoje pirmą skiepą gavo 132 žmonės, antrą kartą (arba viena doze „Janssen“ vakcina) paskiepyti 219 gyventojų.

Tarp pilnai paskiepytųjų uostamiestis su 34,2 proc. yra ketvirtas nuo galo, o ir toliau pirmauja Neringa – čia jau vakcinuota 78,2 proc. gyventojų.

Šį šeštadienį vadinamasis skiepų autobusiukas klaipėdiečių nuo 11 iki 14 val. lauks prie prekybos centro „Akropolis“ centrinio įėjimo (Taikos pr. 61). Čia jie gyvos eilės principu bus skiepijami „Janssen” vakcina. Išankstinės registracijos nereikia, užtenka turėti asmens dokumentą.

Skaitmeninis pažymėjimas – ir daugiau nei du skiepus gavusiems

Registrų centras pranešė sukūręs technologinį sprendimą, leidžiantį sugeneruoti pažymėjimus asmenims, gavusiems daugiau nei du skiepus. Teigiama, kad šis sprendimas leis išvengti atvejų, kai dėl į e. sveikatos sistemą klaidingai įvestų duomenų ar atskirų situacijų, tokiems asmenims ES skaitmeninis COVID pažymėjimas nebuvo sugeneruotas.

Pagal patvirtintas nacionalines taisykles ES skaitmeninis COVID pažymėjimas įsigalioja praėjus dviem savaitėms po pilnos vakcinacijos viena iš patvirtintų vakcinų.

Anot Registrų centro, praktikoje neretai pasitaiko duomenų suvedimo į e. sveikatos sistemą klaidų, kai įvedamos daugiau nei dvi vakcinos dozės ar klaidingai nurodomas dozių skaičius. Taip pat gali pasitaikyti atvejų, kai asmuo, gavęs pirmąją iš dviejų numatytų vakcinos dozių, susirgo COVID-19 liga ir antrosios vakcinos atsisakė, o iš naujo vakcinuotis nusprendė po kurio laiko. Be to, pastebėta ir tokių atvejų, kai asmenys yra gavę dvi skirtingų gamintojų vakcinos dozes. Tokiais atvejais e. sveikatos sistemoje asmeniui bus įvestos trys vakcinos dozės. Iki šiol veikęs technologinis sprendimas tokius atvejus traktavo kaip klaidingus ir ES skaitmeninio COVID pažymėjimo tokiems asmenims nesugeneruodavo.

ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai ES šalyse galioja skirtingai – kiekviena šalis taisykles ir sąlygas nusistato pati, todėl keliaujantieji į užsienio šalį turi būti atidūs ir pasitikrinti tvarką šalies, į kurią vykstama. Šalių taisykles galima rasti tinklapyje https://reopen.europa.eu/lt/.


  2021-07-15

  Vienas komentaras apie “Per parą – 102 nauji COVID-19 atvejai ir viena mirtis”

  1. AvatarMano pažistami (IP: 90.131.47.19)

   Pasiskiepijo ir iškarto susirgo

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt