Po dvejų metų – palankus Konkurencijos tarybos sprendimas dėl Palangos tvarkymo

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-07-15

Palangos miesto savivaldybė, pavesdama miesto tvarkymo darbus savo kontroliuojamai bendrovei „Palangos komunalinis ūkis“, absoliučia dauguma atvejų buvo teisi – tai ketvirtadienį konstatavo Konkurencijos taryba, atlikusi tyrimą po gauto privataus juridinio asmens pareiškimo apie galimai pažeistą Konkurencijos įstatymą. Taisytinas tik vienas iš 15 pareiškime nurodytų punktų.

Palangos savivaldybės nuotr.

Šis Konkurencijos tarybos sprendimas reiškia, kad iki šiol kurortą prižiūrėję Palangos komunalininkai ir toliau galės atlikti jiems savivaldybės pavestus miesto tvarkymo darbus bei operatyviai reaguoti į kasdien besikeičiančią situaciją kurorte.

Palangos savivaldybės pranešime spaudai tvirtinama esą kurortas yra specifinis, kuris iš 18 tūkst. gyventojų turinčio miesto, priklausomai nuo metų laiko ar oro sąlygų, per vieną dieną gali virsti šimtatūkstantiniu miestu. Tad miesto tvarkymo darbų apimtys yra kasdien kintančios, priklausomai nuo tuo metu kurorte viešinčių poilsiautojų skaičiaus.

„Prognozuoti, kiek kartų per dieną rytoj reikės, pavyzdžiui, išvežti atliekas iš paplūdimių, yra neįmanoma, tad išankstinės darbų apimčių sutartys, kokios sudaromos su privačiomis miesto tvarkymo paslaugas teikiančiomis įmonėmis, grėstų chaosu”, – rašoma pranešime.

Atsižvelgiant į tai bei siekiant užtikrinti tinkamą miesto tvarkymo paslaugų kokybę ir jų nepertraukiamumą kurorte, savivaldybė dar 2018 m. pabaigoje „Palangos komunaliniam ūkiui“ perdavė Palangos miesto ir teritorijos tvarkymo paslaugas – miesto gatvių priežiūrą, taisymą, barstymą žiemą, valymą ir ženklinimą, kelio ženklų ir šviesoforų įrengimą bei priežiūrą, taip pat – šaligatvių, tiltų, viešųjų erdvių, kapinių, žaliųjų plotų bei želdinių, paplūdimių ir miškelių, visuomeninių tualetų, teritorijų prie daugiabučių tvarkymą, valymą bei priežiūrą, atliekų surinkimą ir tvarkymą, lietaus kanalizacijos bei elektros tinklų eksploatavimą, bendrojo naudojimo teritorijose esančio inventoriaus priežiūrą, kitus darbus – iš viso sutartyje nurodyta 15 punktų.

Tačiau dėl to privatus juridinis asmuo, įžvelgęs galimus konkurencingumo pažeidimus, kreipėsi į Konkurencijos tarybą.

„Vis dėlto Konkurencijos tarybai atlikus tyrimą, kuris tęsėsi daugiau nei dvejus metus, buvo konstatuota, kad absoliuti dauguma (keturiolika iš penkiolikos) sutartyje nurodytų teiktinų paslaugų Vietos savivaldos įstatyme numatytos kaip savivaldybės savarankiškosios funkcijos ir jos galėjo būti pavestos atlikti „Palangos komunaliniam ūkiui“, – teigiama pranešime.

Jame nurodoma, jog taisytini tik 3 paslaugų įkainiai, paminėti viename iš 15 sutartyje nurodytų punktų.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangoje padaugėjo geriamojo vandens fontanėlių

Palangos savivaldybė praneša, jog vasaros pradžią kurortas pasitinka su mieste naujai įrengtais keturiais geriamojo vandens fontanėliais. Pasak pranešimo, taip siekiama ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Regionas

„Angelų takais“ bus galima vaikščioti Palangos koncertų salėje

Šimtus tūkstančių žiūrovų pakerėjęs kultinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“ vasarą nutūps Palangoje. Kurorto svečiai ir gyventojai nuo birželio 20 ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Regionas

J. Marcinkevičiaus kūrybos vakarui Palangoje prognozuojamas anšlagas

Sostinėje keliskart žiūrovų pageidavimu kartotas Justino Marcinkevičiaus kūrybos atvyksta į Palangą ir jo organizatoriai tvirtina, kad čia birželio 20-osios vakarą ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This