P0

Verslas

SBA šalia Klaipėdos investuos per 90 mln. eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-15


SBA grupei priklausantis baldų sektorius pranešė, jog imasi naujo investicinio projekto – šalia Klaipėdos besiplečiančiame SBA industrinių inovacijų slėnyje iškils robotizuotas baldų gamybos kompleksas. Keliais etapais į projektą SBA grupė investuos daugiau nei 90 mln. Eur, o naujoje gamykloje dirbs daugiau nei 600 žmonių.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kompleksui suteikė stambaus investicinio projekto statusą. Tai pirmasis tokiu statusu įvertintas projektas Lietuvoje.

„Siekdami stiprinti Lietuvos eksporto pozicijas globaliose rinkose turime užtikrinti gamybos mastą ir žengti inovacijų priešakinėse linijose. Viena didžiausių Vakarų Lietuvoje plyno lauko investicijų padės pasiekti abu šiuos tikslus. Didelės gamybos apimtys, inovatyvūs robotikos ir automatikos sprendimaiؘ neįmanomi be šimtų kvalifikuotų žmonių, kurie bus tikrieji naujojo komplekso šeimininkai. Susitelkusi komanda intensyviai dirba, kad naujasis kompleksas iškiltų kuo greičiau, o gamyba paleista jau kitų metų pavasarį“, – pranešime cituojamas SBA grupės viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Planuojama, kad 100 proc. naujoje įmonėje pagamintų korpusinių baldų bus eksportuojama į užsienio rinkas. Naujasis kompleksas SBA industrinių inovacijų slėnyje iškils šalia jau veikiančio SBA grupės logistikos centro „Innovo logistika“ ir baldų komponentų gamyklos „Laminn“, kurie pradėjo veikti praėjusiais metais.

„SBA industrinių inovacijų slėnyje kuriamas klasteris atveria galimybes sinergijoms, kurios reikšmingai didina visos gamybos grandinės efektyvumą ir įgalina mus kurti dar aukštesnę pridėtinę vertę. Kartu tai strategiškai svarbi vieta dėl patogaus susisiekimo sausumos ir vandens keliais: šalia automagistralės bei jūrų uosto. Artimiausiais metais numatome ir tolesnę slėnio plėtrą“, – sako šešis baldų fabrikus ir logistikos centrą valdančios „SBA Home“ generalinė direktorė Raimonda Kižienė.

„SBA Home“ Klaipėdos regione dar priklauso „Klaipėdos baldai“, „Šilutės baldai“ ir „Germanika“.


  2021-07-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt