P0

Fotoreportažai, Miestas

Klaipėdą užliejo išsiilgta Gatvės muzikos diena

Ernesta Onusaitytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2021-07-17


Šį šiltą šeštadienį Klaipėdos senamiestyje prasidėjo Gatvės muzikos diena. Ir iškart buvo galima pajusti, kad šios dienos buvo išsiilgę ne tik atlikėjai, tačiau ir patys klaipėdiečiai. Šiais metais į muzikinę šventę užsiregistravo net 23 grupės atlikėjų, o pačių dalyvių apie 80.

Ernestos Onusaitytės nuotr.

Žiūrovams prisistatyti panoro ir pradedantieji atlikėjai, ir profesionalai. Pats renginys išsiskaidęs net 13-oje miesto vietų.

Gatvės muzikos dieną pirmieji atidarė projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dalyviai aikštėje prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“.

Klaipėdos komunikacijos koordinatorė bei projekto dalyvė Ieva neslėpė džiaugsmo, jog klaipėdiečiams suteikė kitokios muzikos ritmą. „Tai galimybė pagroti kitokiais instrumentais nei tradiciniais būgnais“, – teigė Ieva. Ji taip pat palinkėjo ir visiems kitiems nebijoti bei dalyvauti tokiuose renginiuose.

Šių metų Gatvės muzikos dienos šūkis yra „Gimė garsas“. Viena iš GMD organizatorių Lina teigė, jog prieš 15-ą metų Andriaus Mamontovo iniciatyva prasidėjo ši tradicija Lietuvoje, tad šiemet norėjosi paminėto tokią progą.

Paklausta, su kokiais iššūkiais šiais metais susidūrė, tvirtino, jog koją pakišo pandemija. „Dėl pandemijos šventė buvo perkelta, nors tradiciškai Gatvės muzikos diena rengiama gegužės trečiąjį savaitgalį. Taip pat buvo iškilęs klausimas, kaip organizuoti šį renginį, dalyvių susirinkimus, susibūrimus, kokie reikalavimai galioja“, – teigė ji.

Aikštėje prie burlaivio „Meridianas“ buvo galima išgirsti net keturias skirtingas muzikines grupes: „Bright Iris“, „C.A.F.E“, „YAMMA“, ir „Empty Set“.

Grupės „Bright Iris“ nariai džiaugėsi turintys galimybę groti tokioje šventėje, nes esą Klaipėdoje nelabai yra, kur galima pasidalinti pozityviais dažniais. „Tai galimybė groti ir smagiai praleisti laiką“, – teigė jie.

Praėjus pro visas vietas, kuriose atlikėjai dalijosi savo muzika, matėsi, jog žmonės išsiilgę įvairios muzikos ir renginių.

Klaipėdietė Lina džiaugėsi, kad jos mieste muzika skamba kiekviename senamiesčio kampelyje. Jos nuomone, Gatvės muzikos diena leidžia atsipalaiduoti ir pasiklausyti įvairios muzikos.

Kitas GMD žiūrovas – Darius. Jis nežinojo, kad vyksta tokia šventė, teigė, jog iš pradžių nesuprato, kodėl tiek daug muzikantų. Tačiau vėliau panaršęs internete sužinojo, kad vyksta Gatvės muzikos diena. „Tikrai nežinojau, kad toks renginys yra, tačiau labai smagu ir einu pasiklausyti kitų atlikėjų“, – juokaudamas atsakė jis.

Gatvės muzikos diena Klaipėdoje vyks iki vėlaus vakaro. Danės gatvėje žiūrovus dar pasitiks bardas ir vaikiškų dainų autorius Jonas Baltokas, o vakare – Klaipėdos nonetas. Turgaus ir Tiltų gatvių sankirtoje muzikuoja Lietuvos verslo kolegijos studentai, o prie Danės krantinės – Ignas Stonkus bei grupė „Linderbirch“.

Įdienojus muzika skambės ir prie skulptūros „Undinėlė“ (gros Gabrielius Žiubrys), Karlskronos aikštėje, kuriame bus galima išvysti muzikinį renginį su Jaunimo biblioteka, Flamenko šokių vakarą bei Jolantą Vaser.

Teatro aikštėje žiūrovų lauks du atlikėjai – Karolis Šileika SKRABALMAN, Gabrielė Kisarauskaitė ir grupė „Breaze“. Vakare Dienovidžio skvere gros grupės „Shyza“ ir „Boss Fight“, o Atgimimo aikštėje – grupė „Bleach“. Danės g. 28 klausytojų lauks „Sun“, Kurpių g. 7 – „Alive Creative Community“, o 21 valandą Tiltų g. 26 A žiūrovus pasitiks Darius Brazdeikis. Gatvės muzikos diena vyksta nuo 2007-ųjų. Ją sugalvojo ir pradėjo muzikantas Andrius Mamontovas, draugams elektroniniu paštu išsiuntęs kvietimus išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išplito, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejančia švente, bet ir tarptautine tradicija.


  2021-07-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt