P0

Uostas ir jūra

Kurėnas „Germanika“ – kūrybiškumo bei komandinio darbo rezultatas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-18


Su „Dangės flotile“ liepos 23 d. į Klaipėdą atplauksiantį kurėną „Germanika“ prieš trejus metus laisvalaikiu pastatė daugiau kaip 300 įmonės UAB „Germanika“ darbuotojų ir jų šeimų narių. Ši burvaltė tapo vieningumo, bendro tikslo siekimo, entuziazmo bei komandinio darbo simboliu.

– Kurėno nuleidimo į vandenį ceremonija buvo tikra šventė mums visiems, jautėmės be galo laimingi, kad įgyvendinom šį, pradžioje beprotišku atrodžiusį, projektą, – sako UAB „Germanika“ direktorius Rolandas Baltuonis. – Mūsų sėkmės paslaptis – vieninga ir susitelkusi komanda. O į tikslą mus vedė tikrumo paieška: kai burvaltes Kuršių mariose pakeitė motoriniai laivai, liko tik prisiminimai ir ilgesys. O juk marios be kurėnų ir burių – kaip žmogus be sielos.

Pastatyti laivą įmonę įkvėpė tai, kad ji – unikalaus Pamario krašto bendruomenės dalis, skirianti daug dėmesio šio krašto istorinės laivybos ir kultūrinių tradicijų puoselėjimui. Gyvendami pamaryje įmonės darbuotojai brangina ir vertina tradicijas, juk Kuršmarėse buriniais laivais plaukiota, žvejota dar Ordino laikais. Svarbu yra tai, kad nuo to meto laivai beveik nepakito, tuo įsitikino patys įmonės žmonės, statydami „Germaniką“. Plaukiojimui mariose reikėjo laivo, nebijančio seklumų, o taip pat įveikiančio net ir 1,5 m aukščio bangas. Statybos procesas baldininkams, atrodo, turėjęs būti labai paprastas, nebuvo lengvas, nes statant nebuvo naudojami modernūs įmonės įrenginiai, dirbta tradiciniais būdais, kaip anksčiau – darbuotojai ruošė pušines lentas, tašė, obliavo, dervavo, pjovė, impregnavo, žymėjo ir jungė jas, montavo laivo ragus ir špantus, gamino įvairias kurėno konstrukcijos detales, buriavimo inventorių.

– Lentų paruošimas, ypač pirmųjų, atėmė labai daug laiko. Kurėno panara yra nedidelė, tik apie 20 cm į vandenį, bet tos lentos pačios svarbiausios, – statybos darbus prisiminė bendrovės vadovaujantis operatorius Daivaras Gruzdovas. – Negalima padaryti taip, kad jos kur nors nesueitų. Darėme specialų aparatą, kuriame malkomis šildomas vanduo, o garai, keliaudami į vamzdį, kaitina lentą net šešias valandas, tada lenkėme lentą po lentos, kad išgautumėm reikiamą formą su mažiausia įmanoma paklaida.

Kurėnu „Germanika“ įmonės darbuotojų įgula dalyvauja šventėse, renginiuose, o taip pat plaukiojimai jau įgavo ir tradiciją – kasmet rengiama dvi dienas trunkanti ekspedicija Kuršių mariose, Nemune. Šis kurėnas šalia UAB „Germanika“ turi ir savo namą, kurį taip pat įrengė čia dirbantys žmonės. Kurėnas šiame name laikomas žiemą, o laivybai tinkamu sezonu stovi Kintų uoste. Kai kurėnas ant vandens, jo namas tampa poilsio zona įstaigos darbuotojams.

„DANGĖS FLOTILĖS“ PROGRAMA

Liepos 23 diena (penktadienis)

16 val. Tradicinių istorinių laivų apeiginis puošimas žolynais Smiltynėje priešais Kurhauzą. Laivus puošia Kuršių nerijos nacionalinio parko kolektyvo atstovai.

19 val.  Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ sutiktuvės ir pasveikinimas Dangėje. Tema – „Sielą – jūrai!“. Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblio „Alka“ koncertas nuo reisinės „Dreverna“ denio. Vadovai Elena Šalkauskienė ir Jonas Kavaliauskas. Renginio vedėjas – Ignas Krupavičius.

20–21 val. Pasiilgto miesto tradicinio medinio burinio laivyno herojų istorijos ir laivų lankymas. Interviu su laivų kapitonais, įgarsinant teritoriją tarp Biržos ir Pilies tiltų. Pokalbių tiesioginė transliacija Lietuvos jūrų muziejaus bei partnerių socialinės medijos kanaluose. Vedėjas – Ignas Krupavičius.

Liepos 24 diena (šeštadienis)

17 val. Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ įgulų pristatymas – „Bures – vėjui!“. Danės krantinėje, prie „Žvejo“ paminklo.

17.20 val. Baltijos Jūrų skautų parodomoji rikiuotė. Danės krantinėje, prie „Žvejo“ paminklo.

17.30 val. Parodos Lietuvos jūrų muziejaus kurėnui „SüD. 1 – 20! atidarymas prie „Žvejo“ paminklo.

19 val. Tradicinių istorinių „Dangės flotilės“ laivų paradas tarp Biržos ir Pilies tiltų.

23 val. Naktinis tradicinių istorinių „Dangės flotilės“ laivų paradas „Vėjo genami“ tarp Biržos ir Pilies tiltų.

Liepos 25 diena (sekmadienis)

9 val. Tradicinių istorinių laivų parado „Dangės flotilės“ laivų išlydėtuvės.


  2021-07-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt