P0

Kultūra

Besimokant kaligrafijos sukūrė „Mačernio marškinius“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-19


Klaipėdoje surengtos kūrybinės dirbtuvės „Kaligrafijos ribų beieškant. Dedikacija V. Mačerniui“, skirtos Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms. Užsiėmimus vedė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytoja prof. Zita Inčirauskienė. Per keturias dienas trukusias dirbtuves buvo sukurta kolekcija „Mačernio marškiniai“.

Užsiėmimų dalyviai atliko praktines užduotis, sėmėsi teorinių žinių klausydami profesorės vedamų paskaitų, stebėjo filmus, aptarė rašymo užduotis ir įgyvendino kompozicines provokacijas.

„Šiuolaikinės kaligrafijos kontekstas: postmodernistinio meno įkvėpta klasikinė kaligrafija išsiveržia iš įprastos dvimatės plokštumos, praranda įprastą popieriaus ir tušo pėdsaką bei tampa forma, objektu, instaliacija. Kaligrafija integruojasi į kitas meno ir dailės sritis – kiną, teatrą, taikomąjį, vaizduojamąjį ar konceptualųjį meną – kuriamos nestandartinės tūrinės ar erdvinės formos. Visų šių sudėtinių dalių visuma iš esmės nutolsta nuo įprastos kaligrafijos kūrinio sampratos ir kūriniuose svarbesniu tampa vizualumas nei tekstu reiškiama mintis. Pristatomas asmeninis kūrybos unikalumas – kaligrafijos jungtis tekstilėje – provokuoja ieškoti ir atrasti savitą kaligrafijos raišką jau pažįstamoje kūrybinėje srityje. Kaligrafinės pratybos ant audinio suteikia galimybę pažinti technologines šios kūrybos srities subtilybes“, – pranešime cituojama prof. Zita Inčirauskienė.

Menininkė akcentavo, jog kaligrafija, kaip viena iš demokratiškiausių dailės sričių, labai tinkama saviraiškos ugdymui, nes rašyti moka praktiškai visi.

„Individualus rankraštis, patalpintas tinkamoje vietoje, tampa vertybe, nes šiandien dailiai parašyti jau galime kompiuteriu, pasirinkę kaligrafinį šriftą, bet tai anaiptol ne tas pats, kas rašyti ranka“, – pabrėžė prof. Z. Inčirauskienė.

Be kaligrafijos užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai keitėsi patirtimi, poetinėmis mintimis, rašytomis paties V. Mačernio ir dalinosi įžvalgomis iš poeto biografijos. Baigiantis kūrybinėms dirbtuvėms, surengta dalyvių kūrybos darbų ekspozicija.


  2021-07-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt