P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Legendinei jachtai „Lietuva“ ieškoma naujų veiklų

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-07-19


Už daugiau nei 300 tūkst. eurų suremontuota legendinė jachta „Lietuva“, kurią atsinaujinusią pirmą kartą tikimasi išvysti per Jūros šventę, turėtų būti naudojama ir vaikų ugdymui.

VšĮ “Ostmarina” nuotr.

„Atvira Klaipėda“ rašė, kad dar praėjusios kadencijos miesto tarybos nariai nusprendė, jog Klaipėdos savivaldybei priklausančią legendinę jachtą „Lietuva“, pastatytą 1976 metais, reikia remontuoti.

Kai politikai prieš kelerius metus pritarė jachtos „Lietuva“ kapitaliniam remontui, ekspertai nustatė, kad jis gali kainuoti apie 200 tūkst. eurų. Tačiau neatsirado norinčiųjų jachtą remontuoti už tokią kainą, todėl teko iš naujo skelbti konkursą, o remontui skirtą biudžetą padidinti iki 250 tūkst. eurų.

Tačiau vėliau paaiškėjo, kad ir tiek pinigų neužteks, nes atsirado papildomų darbų, tad iš viso jachtos remonto kaina išaugo iki 321 tūkst. eurų. Visos lėšos skirtos iš miesto biudžeto.

„Lietuva“ iškelta ant kranto remontui buvo 2018 metų pabaigoje. Tikėtasi, kad per metus visi remonto darbai bus baigti, tačiau baigiamieji štrichai dėliojami tik dabar. Ir tikimasi, kad atnaujinta „Lietuva“ jau galės pasirodyti per šiųmetę Jūros šventę.

Tuo tarpu Klaipėdos savivaldybėje svarstoma, kaip šią jachta labiau panaudoti. Iki šiol ji dalyvaudavo įvairiose regatose ir taip garsindavo Klaipėdos vardą.

Pirmadienį Klaipėdos savivaldybėje vyko pasitarimas dėl „Lietuvos“ naudojimo vaikų ugdymui ir supažindinimui su buriavimu.

„Kalbame apie buriavimo mokyklos „Žiemys“ auklėtinius ir Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos moksleivius. Dabar norime sužinoti šių įstaigų poreikį, kiek joms būtų reikalinga „Lietuva“, nes kreiserinis buriavimas ja skiriasi nuo įprasto buriavimo, tad vaikai tikrai galėtų praplėsti savo akiratį, įgyti naujų kompetencijų. Žodžiu, svarstome, kaip jachtą „Lietuva“ labiau įveiklinti“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė.

Anot jos, svarstomas ir variantas, kad Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos auklėtiniai kaip įgulos nariai su jachta „Lietuva“ galėtų dalyvauti regatose.

Beje, tarp šios kadencijos politikų jau buvo diskusijų apie jachtos „Lietuva“ ateitį. Iš kai kurių miesto tarybos narių pasigirdo siūlymų jachtą iškelti iš vandens ir eksponuoti Lietuvos jūrų muziejuje. Kitas siūlymas – seną jachtą parduoti ir pirkti naują laivą.

Tačiau galiausiai nuspręsta, jog Klaipėdos simboliu tapusią jachtą „Lietuva“ reikia pabaigti suremontuoti ir toliau naudoti miesto reprezentaciniams tikslams, nes esą po kapitalinio remonto ji tarnaus mažiausiai dešimt metų.


  2021-07-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt