P0

Regionas

Apsaugai nuo žvėrių – savivaldybės parama

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-20


Ūkininkams visoje Lietuvoje kasmet tenka skaičiuoti medžiojamų gyvūnų, ypač vilkų, padarytą žalą. Klaipėdos rajone patirtus nuostolius kompensuoja savivaldybė iš Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos. Tačiau žalos galima ir išvengti – laiku pasirūpinus apsauginėmis priemonėmis, kurių pirkimą ir įrengimą taip pat finansuoja savivaldybė.

„Jau ne vienus metus gyventojus kviečiame iš anksto apsaugoti savo ūkinius gyvūnus, pasėlius, įsirengiant veiksmingas prevencines priemones. Žemės sklypų, kuriuose neuždrausta medžioklė, savininkai gali gauti finansavimą ne tik jų pirkimui, bet ir įrengimo darbams. Tereikia tik užpildyti paraiškos formą“, – rajono savivaldybės pranešime spaudai pažymi mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Paraiškos dėl paramos medžiojamų gyvūnų daromos žalos prevencijos priemonėms įdiegti priimamos iki rugpjūčio 1 d.

Kas finansuojama?

Finansiškai remiamos žemės sklypų, kuriuose medžioklė nėra uždrausta, savininkų, valdytojų ir naudotojų įgyvendinamos prevencijos priemonės, kuriomis jie siekia išvengti medžiojamų gyvūnų daromos žalos, t.y.:

 1. Repelentų pirkimas;
 2. Želdinių ir žėlinių apdorojimo repelentais darbai;
 3. Aptvėrimo tvoromis, apsauginėmis juostomis darbai ir šiems darbams atlikti reikalingų medžiagų pirkimas;
 4. Medelių individualių apsaugos priemonių pirkimas ir jų įrengimas;
 5. Laukinių gyvūnų natūralias mitybos sąlygas gerinančių želdinių (miškinės kriaušės ir miškinės obels) pirkimas ir įveisimas pamiškėse;
 6. Specialieji miško kirtimai, kurių tikslas – papildomas elninių žvėrių maitinimas žiemą;
 7. Papildomo elninių žvėrių šėrimo miško kirtimo atliekomis darbai;
 8. Miško aikščių šienavimas, kuriuo siekiama miško aikštes išlaikyti patraukliomis elninių žvėrių mitybos vietomis, ir nupjautos augalijos krovimas į krūvas;
 9. Laižomosios druskos pirkimas ir laižyklų įrengimas;
 10. Bebraviečių ardymo darbai;
 11. Vilkų ūkiniams gyvūnams daromos žalos prevencijos priemonių įsigijimas ir įrengimas (specialios tvoros, elektriniai piemenys ir pan.).

Medžiotojų būreliai (klubai) nėra žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai, todėl finansinė parama jiems negali būti skiriama.

Paraiškas dėl finansinės paramos prašoma teikti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai adresu: Klaipėdos g. 2, Gargždai (Viename langelyje) arba elektroniniu būdu, el. pašto adresu savivaldybe@klaipedos-r.lt

Papildoma informacija teikiama telefonais: (8 46) 45 22 62, 8 698 28165 arba el. pašto adresu akvile.baziliene@klaipedos-r.lt


  2021-07-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt