P0

Kultūra

„Skrajojančio olando“ Zenta – vokietė Manuela Uhl (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-20


Klaipėdos festivalyje pirmą kartą Lietuvoje publika išgirs garsiausiose pasaulio scenose laukiamą sopraną iš Vokietijos Manuelą Uhl. Viena geriausių Richardo Wagnerio muzikos atlikėjų tituluojama solistė liepos 29 ir 31 dieną operoje „Skrajojantis olandas“ atliks užkeiktojo jūrininko mylimosios Zentos vaidmenį. Manuelą Uhl į Lietuvą atvyks pirmą kartą.

„Labai laukiu šio susitikimo. Noriu pamatyti Lietuvą, nes daug apie ją girdėjau iš savo draugės lietuvaitės Mildos Stisienės, kuri rodė nuostabias nuotraukas iš Klaipėdos, Palangos ir Kuršių nerijos. Noriu pasimatyti ir su savo mylimais kolegomis Kristianu Benediktu ir Almu Švilpa“,- pranešime cituojama M. Uhl.

Anot Manuelos, Zenta – jos mylimiausia partija.

„Zentos partijos aš mokiausi laive, plaukiodama Baltijos jūroje. Ją teko atlikti daugybėje operos teatrų: Berlyne, Honkonge, Kopenhagoje, Diuseldorfe, Karlsrūhėje. Niekada nenustosiu jos mylėti, nes vis randu joje naujų spalvų“, – tikina solistė.

M. Uhl sako, kad KVMT „Skrajojantis olandas“ jai taps išskirtinis, nes pirmą kartą teks dainuoti Zentos partiją lauke, ant marių kranto.

„Aš mačiau jūsų „Skrajojančio olando“ vaizdo medžiagą. Mano vyriausiasis sūnus man ją parodė su tokiu entuziazmu. Net nesvajojau, kad galėčiau tapti tokio įspūdingo pastatymo dalyve“, – sako solistė.

Kultūros straipsnių vidus

Manuela Uhl gimė pietų Vokietijoje, studijavo Zalcburge, Ciuriche ir Freiburge. Jos karjera prasidėjo Kylio ir Karlsrūhės operos teatruose. 2011 m. dainininkė sulaukė tarptautinio pripažinimo, o dabar yra viena iš labiausiai operos teatrų graibstomų ir publikos laukiamų Richardo Strausso bei Richardo Wagnerio kūrinių atlikėjų. M. Uhl atlieka pagrindines partijas Wagnerio, Strausso, Beethoveno, Weberio, Schrekerio, Korngoldo kūriniuose. Solistės repertuaras – vėlyvojo romantizmo ir šiuolaikinių kūrinių vaidmenys, kurie reikalauja balso galios, ypatingo muzikinio lankstumo ir jaunatviškos aktorinės išvaizdos.


  2021-07-20

  Vienas komentaras apie “„Skrajojančio olando“ Zenta – vokietė Manuela Uhl”

  1. AvatarKlaipėdos svečias (IP: 86.100.76.243)

   Nuostabu, kad nuspręsta ,,Skrajojantį olandą” parodyti didesnei publikos daliai. Mačiau praėjusiais metais, vaizdas nepakartojamas: Elingo atmosfera, plaukiantys laivai, marios, temstantis dangus. O pati opera kaip šspūdingai pastatyta. Mačiau ir per televizorių, bet vaizdas nė iš tolo neprilygsta matyto . Linkiu Muzikiniam teatrui sėkmės, o žiūrovams malonių akimirkų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt