P0

Uostas ir jūra

10–oji „Dangės flotilė“: medinio burinio laivyno kapitonai vėl pristatys savo burvaltes

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-21


Tradicinių ir istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“ – jau 10-tą kartą Lietuvos jūrų muziejaus bendradarbiaujant su Tradicinių ir istorinių laivų asociacija, Kuršių nerijos nacionaliniu parku, folkloro kolektyvais organizuojamas renginys. Flotilė į Klaipėdą liepos 23 d. atplukdys ne tik gražiausius tradicinius ir istorinius laivus, bet ir kvies susipažinti su žvejiškomis tradicijomis, kultūriniu paveldu.

Raimondui Plikšniui, venterinės valties „Pakalnė“ kapitonui, dalyvavimas šioje šventėje labai svarbus, nors kartais nėra lengva suderinti plaukimą iš Rusnės į Klaipėdą ar trijų dienų dalyvavimą regatoje „Burpilis“, tačiau kaip pats Raimondas sako: „Visada stengiuosi suderinti darbus, kad dalyvauti pavyktų. Mūsų tradicinių istorinių laivų gretos ne tokios ir gausios, tačiau norisi pasakoti apie tą unikalumą ir prasmę, norisi žmonėms perduoti tą buriavimo entuziazmą, domėjimąsi tradicijomis, vandens turizmu”.

Venterine valtimi „Pakalnė“ Raimondas Plikšnys dalyvauja regatose, renginiuose, ekspedicijose.

„Pakalnė“ pastatyta 2013-aisiais Rusnėje. Pastarąjį dešimtmetį Rusnės miestelis Šilutės rajone garsėja tradicinių Kuršių marių laivų laivadirbyste. Rusnės sala yra unikali savo gamta, architektūros ir technikos paminklais – žvejų kaimais ir etnografinėmis sodybomis, Uostadvario švyturiu. Profesorius geografas Česlovas Kudaba yra pasakęs: „Mūsų delta yra vienas originaliausių Lietuvos kraštovaizdžių. Patekęs į ją bet kuriuo metų laiku, pajunti gamtos didingumą <….> Pagaliau – žmonės po nendrių stogais, savo kojas nuolat tarsi įmerkę su irklu nesiskiria, lėto būdo ir tyros širdies“.

„Dangės flotilę“ tradiciškai ves didžiausias kurėnas STURM 1. Tai – gafelinis kurėnas, o gafelis yra medinis buomas, kurį keliant pakeliama ir didburė. Tai vienintelis iš dalyvaujančių šiame parade kurėnų, turintis trijų tipų bures.

Jis – vienas iš Šturmų miestelio ambasadorių, nuo 2006-jųjų, kada laivadirbio Simo Knapkio buvo pastatytas, jis dalyvauja regatose, šventėse, renginiuose, naudojamas pažintiniam turizmui. Burvaltė priklauso uždarai akcinei bendrovei „Šturmų švyturys“.

Mediniai kuršvalčių korpusai ir drobinės burės kasmet papuošia marias, Dangės upę ir primena laikus, kai žmogaus gyvenimas priklausė nuo vandenų ir vėjų. „Dangės flotilė“ liepos 23-25 dienomis bazuosis „Buriuotojų krantinėje“, prie „Žvejo“ paminklo. Šis renginys – vienas iš būdų išsaugoti atmintį apie Lietuvos vandenų istorinę laivybą, senuosius buriavimo principus ir tradicinę laivadirbystę.

Flotilės įplaukimą į Dangę komentuos ir pasiilgto miesto medinio burinio laivyno herojų istorijas pasakos Ignas Krupavičius.


  2021-07-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt