P0

Uostas ir jūra

„Begoje“- atvirų durų diena visuomenei

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-21


Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje „Bega“ šį šeštadienį, liepos 24 d., vyks tradicinė atvirų durų dieną uostamiesčio visuomenei. Jos metu bus pristatyta įmonės veikla, surengta ekskursija po kompanijos teritoriją. Ekskursijos pradžia – 10 val., susidomėjusieji kviečiami iš anksto registruotis.

Šį savaitgalį Klaipėdoje vyks didžiausias jūrinis renginys – Jūros šventė. Keletą pastarųjų metų viena iš šios šventės programos dalių buvo ekskursijos į uosto kompanijas. Tęsdama šią tradiciją, kompanija „Bega“ ir vėl kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius tiesiogiai susipažinti su uosto veikla, sukurta infrastruktūra ir terminalais, krovos procesais, technika bei technologijomis.

Atvirų durų dienos – viena iš nedaugelio progų savo akimis pamatyti uoste vykstančius procesus, nes, įgyvendinant Tarptautinio laivų ir uosto įrenginių (terminalų) apsaugos kodekso bei Uosto naudojimo taisyklių reikalavimus, patekimas į uosto teritoriją yra ribojamas.

Nuo 1992 metų veikianti pirmoji privati Klaipėdos uosto krovos kompanija „Bega“ yra viena iš didžiųjų Klaipėdos uosto įmonių, kurios specializacija – birių ir skystų produktų krova bei įvairios logistikos paslaugos Lietuvos bei kitų šalių pramonės įmonėms, žemės ūkio bendrovėms ir kt.

Šiuo metu kompanija daugiausiai perkrauna žemės ūkio produkcijos, per „Begos“ terminalus  eksportuojami mūsų šalies ūkiuose išauginti grūdai, Lietuvoje gaminamos trąšos, cementas, importuojamos mineralinės medžiagos, žaliavos tokioms įmonėms kaip Kėdainiuose veikianti AB „Lifosa“, Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi tarptautinė PET granulių gamintoja „Orion Global Pet” ir kt.

Per beveik 30 veiklos metų kompanija „Bega“ į krovos techniką ir technologijas, sandėlių, geležinkelio bei kito transporto ūkį, aplinkosaugines priemones investavo apie 300 mln. eurų.

Ekskursijos metu bus galima susipažinti ne tik su krovos procesais, bet ir su kompanijos „Bega“ specialistų kuriamais bei konversijos būdu gaminamais elektriniais geležinkelio lokomotyvais, kurių dėka „Bega“ per pastaruosius penkerius metus ženkliai sumažino iškastinio kuro naudojimą krovos procesuose ir į aplinką išleidžia apie 20 proc. mažiau CO2 emisijų.

Kompanija „Bega“ lankytojų laukia liepos 24 d., šeštadienį, 10 val., prie administracinio pastato (Nemuno g. 2B, Klaipėda, istorinis raudonų plytų pastatas). Išankstinė registracija – tel. (8 46) 395500, el. p. bega@bega.lt. Į uosto teritoriją bus vykstama autobusu, todėl būtina turėti apsaugines kaukes.


  2021-07-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt