P0

Regionas

Dešimtims Klaipėdos rajono jaunuolių – pirmoji darbo patirtis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-21


Pernai sėkmingai startavusi Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programa ir šiemet sulaukė gausaus būrio jaunuolių, pasiryžusių vasaros atostogas iškeisti į naują patirtį ir galimybę užsidirbti pirmąjį atlyginimą. Beveik keturios dešimtys įmonių įdarbino daugiau kaip pusšimtį jaunuolių iki 18 metų.

Rajono savivaldybės nuotr.

Programai įgyvendinti iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto skirta 25 tūkst. eurų, dar 10 tūkst. eurų skyrė Jaunimo reikalų departamentas, taip sudarydamas galimybę vasaros metu į darbo rinką integruoti dar daugiau moksleivių. Projekte dalyvauja 38 įmonės, įdarbinusios 60 jaunuolių iki 18 metų. Savivaldybė darbdaviui kompensuoja 300 Eur, jei jaunuolis dirba pilnu etatu 1 mėnesį ir 600 Eur, jei jaunuolis dirba pilnu etatu 2 mėnesius.

Kaip sekasi programos dalyviams ‒ tiek įdarbinusiems, tiek dirbantiems, domėjosi mero pavaduotoja Ligita Liutikienė ir jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė.

Susitikimų metu buvo diskutuota apie jaunimo aktyvumą bei įsitraukimą, programos pasiteisinimą ir galimus pokyčius ateityje. Moksleiviai dalijosi mintimis, kodėl nusprendė vasarą praleisti dirbant, kokius įspūdžius išgyvena ir su kokiais sunkumais susidūrė.

Daugelis jų pasakojo, kad dalyvavimas programoje palengvina įsidarbinimo galimybes, ypatingai, kai esi nepilnametis. Kartu tai ir galimybė įgyti patirties bei užsidirbti savo pinigų.

Programa patenkinti ir jaunuolius įdarbinusių įmonių vadovai. Matydami, kokią abipusę naudą ir išliekamąją vertę turi ši iniciatyva, jie siūlė kitąmet svarstyti galimybę didinti programai skiriamą finansavimą.

„Džiugu, kad atsirado verslų, kurie nepabūgo atverti savo durų jauniems žmonėms ir leidžia jiems pasisemti patirties. Jaunuoliai ne tik įvertins ir supras, kaip yra uždirbami pinigai, bet ir išmoks patys valdyti savo finansus. Dirbdami jie įgyja naujų kompetencijų, didėja finansinis išprusimas“, – pranešime pažymi rajono vicemerė L. Liutikienė.

Ji džiaugiasi, kad kai kurios įmonės, tokios kaip „Dino parkas“ Radailiuose ir poilsio ir pramogų uostas Drevernoje, jaunimo motyvaciją pasirinkti sezoninį darbą vasaros atostogų metu skatina ir kitais būdais – suteikdami nemokamą apgyvendinimą, maitinimą, atsižvelgdami į individualias kiekvieno jaunuolio galimybes ir patirtį.


  2021-07-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt