P0

Regionas

Palangoje – didžiausia vadinama šilko kolekcija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-21


Beveik 100 rankomis tapyto šilko batikos darbų, iš jų gimę paveikslai, Lietuvos mados dizainerių sukurtos aksesuarų ir drabužių kolekcijos liepos pabaigoje trumpam apsilankys Palangoje. „AMRES ART Gallery” čia įkurs Potyrių erdvę.

„Šiuo projektu kviečiame mokytis išgirsti savo kūną – pastebėti savo kūno reakcijas ir jomis remtis, renkantis paveikslą, drabužį ar aksesuarą. Tame glūdi gili prasmė – rinkdamiesi tai, į ką pozityviai reaguoja mūsų kūnas, mes auginame save tuo, kuo iš tikrųjų viduje esame, o ne tai, ką diktuoja išorinės nuostatos ir stereotipai. Taip gyvendami esame laimingesni, kūrybingesni ir pasiekiame didesnių rezultatų savo veiklose”, – pranešime cituojama „AMRES ART Gallery” įkūrėja Rasa Baltė-Balčiūnienė.

Apsilankiusių „AMRES ART” Potyrių erdvėje Palangoje laukia galimybės patyrinėti savo kūno reakcijas, degustuojant tikrus ir sintetinius aromatus, liečiant natūralų ir sintetinį šilką, liejant savo vidinius potyrius akvarelėje, bandant perskaityti šilko paveiksluose užkoduotas istorijas. Vakare svečių lauks įvairūs susitikimai su kūrėjais, mados dizaineriais, stilistais, kartu mokantis sau prisitaikyti aksesuarus, jų užrišimo subtilybes.

Palangoje pristatoma šilko kolekcija sukurta neįprastu bendrakūrybos būdu – paveikslų, audinių prototipai yra kuriami Lietuvoje, o šilke jie perteikiami Indonezijos batikos dailininko rankomis.

Iš „AMRES ART Batik” audinių kuriantys Lietuvos dizaineriai sako jog šilkas – kaip vanduo, jis nepaklusnus, jį sunku suvaldyti. „AMRES ART” Potyrių erdvėje stiliaus dirbtuves surengsianti Ramunė Strazdaitė atkreipia dėmesį, jos kūrybos procesas iš šilko batikos yra labai asmeniškas, o kiekvienas audinio piešinys – individualus. Pasak Ramunės, kurti drabužius iš šilko batikos malonu, bet nelengva – tapyba pati „kalba“, todėl svarbu, kad drabužis atitiktų piešinio nuotaiką ir charakterį.

AMRES ART Gallery Potyrių erdvė Palangoje įsikurs viešbutyje „Vanagupė” liepos 23 – rugpjūčio 1 d. Įėjimas – atviras.


  2021-07-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt