P0

Švietimas

Klaipėdoje – pirmoji universitetinė gimnazija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-22


Klaipėdoje nuo rugsėjo 1 d. pradės veikti universiteto gimnazija – toks statusas suteikiamas Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijai. Ketvirtadienį tam pritarė Klaipėdos politikai.

Savivaldybės taryba patvirtino naujus įstaigos nuostatus bei veiklos modelį, pakeistas pavadinimas – įstaiga vadinsis Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija.

„Tai ne tik svarbus įvykis Klaipėdos universiteto ir „Žemynos“ gimnazijos bendruomenėms, bet ir didžiulis pasiekimas miesto mastu gerinant švietimo kokybę. Kuriame tokį mokyklų tinklą, kuris pateisina ir gyventojų lūkesčius, padeda augti naujai, visapusiškai išsimokslinusiai kartai bei atliepia darbdavių poreikius, kurie nuolat laukia Klaipėdoje parengtų kvalifikuotų specialistų. Apie tai turime galvoti ne tik formuodami aukštųjų mokyklų programas, bet ir pradėdami jaunuolius ruošti kokybiškoms studijoms jau gimnazijos suole. Tuo pačiu tai dar vienas tvirtas ir įtikinamas Klaipėdos miesto ir universiteto bendradarbiavimo įrodymas, svarbus bei reikalingas miestui ir universitetui“, – pranešime spaudai pažymi Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jame taip pat teigiama, jog universitetinės gimnazijos steigimas – vienas iš žingsnių, prisidedančių prie Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimo. Veiksmų plane yra numatyta plėtoti inovatyvią ir ateities ekonomikos poreikius atitinkančią švietimo, mokslo ir studijų
sistemą, kurti Klaipėdos universiteto gimnaziją, stiprinti gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos ir menų (STEAM) mokyklų tinklą.

Patvirtinus naują „Žemynos“ gimnazijos veiklos modelį, čia bus įgyvendinamas pagilintas STEAM mokslų srities ugdymo turinys, padedant Klaipėdos universiteto mokslininkams, bus siekiama padėti mokiniams pasirengti ir studijuoti universitete miesto ekonomikos poreikius bei prioritetines plėtros sritis atitinkančias mokslų ir studijų programas. Taip pat siekiama gerinti gimnazijos edukacines erdves – įrengti mokomąjį amfiteatrinį kabinetą, gamtamokslinę laboratoriją.

Universiteto gimnazijos iki šiol Klaipėdoje nebuvo. Baltijos gimnazijoje veikia universitetinės inžinerinio ugdymo klasės.


  2021-07-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt