P0

Verslas

Neįgaliųjų organizacijos Jūros šventėje prekiaus nemokamai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-22


Klaipėdos mieste veikiančios neįgaliuosius vienijančios organizacijos Jūros šventėje galės prekiauti nemokamai. Savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė, kad šioms organizacijoms arba jų įgaliotiems asmenims, kurie prekiauja negalią turinčiųjų pagamintais dirbiniais, nebūtų taikoma rinkliava už prekybą viešose vietose Jūros šventės ir miesto jubiliejinių bei istorinių sukakčių paminėjimo švenčių metu.

„Tikiu, kad tokiais sprendimais visi mes prisidėsime prie itin jautrios socialinės atskirties mažinimo ir sieksime, kad šis procesas būtų nuolatinis. Kaip pastebi pačios organizacijos,  socialinę atskirtį sukuria būtent nepakankamos galimybės įsitraukti į pilnavertį gyvenimą, tad šis sprendimas – žingsnelis į priekį sprendžiant šią jautrią ir labai svarbią problemą, o atsižvelgiant į šios bendruomenės lūkesčius, tai visiems mums turi tapti moraliniu įsipareigojimu bei atsakomybe“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Neįgaliųjų reikalų tarybos, sudarytos prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos, pateiktą pasiūlymą. Neįgaliųjų reikalų taryba atkreipė dėmesį į tai, kad skirtingas negalias turintieji (pvz. judėjimo negalią, proto negalią, kompleksinę negalią ir kt.) Klaipėdoje sukuria gausybę tinkamų prekybai dirbinių, tačiau iškyla problema juos realizuoti dėl neįgaliesiems neprieinamų vietinių rinkliavų už prekybą.

Tarybai pritarus šiam siūlymui, pakeitimai įsigalios jau per šią Jūros šventę.


  2021-07-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt