P0

Regionas

„Ramybės“ galerijoje – plastiko brangenybės iš Baltijos jūros

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-22


Ketvirtadienį, liepos 22-ąją, 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma jaunosios kartos juvelyrės Urtės Šmitaitės paroda „Blastic Jewelry“, pristatysianti plastiko brangenybes iš Baltijos jūros.

Gan simboliška, kad ši paroda pristatoma pajūryje: „Ramybės“ galerija, tęsdama tradicijas rengti ne tik Lietuvoje ir už jos ribų plačiai žinomų menininkų parodas, bet ir pristatyti naujus meno pasaulio vardus ir veidus, kviečia susipažinti su vilnietės juvelyrės U. Šmitaitės kūryba. O įkvėpimo ir medžiagų savo naujausiai juvelyrikos kolekcijai kūrėja, galima sakyti, net tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme sėmėsi iš Baltijos: jos darbuose sidabras jungiamas su Lietuvos Baltijos pajūryje rastomis plastiko atliekomis.

Jaunoji juvelyrė nuolat tobulėja ir tobulinasi: be studijų VDU, ji tapo juvelyrikos mokyklos „Vilnensis”, jungiančios ir tęsiančios geriausias itališkos ir lietuviškos juvelyrikos mokyklų tradicijas, alumnė. Juvelyrikos paslapčių ji mokėsi iš šios mokyklos įkūrėjo Darijaus Gerliko, būdama ir jo pameistre atkuriant gotikinį žiedą su granatu, kuris istorikų nuomone, galėjo priklausyti Vytautui Didžiajam.

U. Šmitaitei artimos šiuo metu viso pasaulio visuomenę jaudinančio ir neraminančios temos, ir tai atsispindi jos konceptualiose kolekcijose. Praėjusiais metais juvelyrei Lietuvos kultūros taryba iš Kultūros rėmimo fondo lėšų skyrė stipendiją juvelyrikos darbų kolekcijos, skirtos  konvencinės vartojimo kultūros kritikai bei visuomenės sąmoningumo skatinimui pasitelkiant juvelyrikos dizainą, koncepcijos ir prototipų kūrimui.

Šiemet, tęsdama pasirinktąją temą, U. Šmitaitė vystė juvelyrikos darbų kolekciją „New Baltic souvenir“. Taip gimė paroda „Blastic Jewelry“, kurią jau turėjo progos įvertinti galerijos „Vilnensis“ lankytojai.

Palangiškiai ir miesto svečiai su Urtės Šmitaitės kūryba galės susipažinti iki rugpjūčio 4 dienos. O atėję pasižiūrėti juvelyrikos darbų, tuo pačiu pamatys šiuo metu galerijoje eksponuojamas Jurgitos Rancevienės tapybos parodą „Gaia“, skirtą Marijos Gimbutienės šimtmečiui, ir tapytojos Simonos Žilėnaitės parodą „Moteris – it smėlis. Vanduo ir gėlės. (Pasikartojimai)“.


  2021-07-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt