P0

Miestas

„The Tall Ships Races“ ir „Europiada“: bus antras dublis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-22


Klaipėda sieks surengti anksčiau suplanuotus, tačiau dėl pandemijos atidėtus tarptautinius renginius – didžiųjų burlaivių regatą „The Tall Ships Races“ bei Europos tautinės kultūros festivalį „Europiada“.

„Klaipėdos švenčių” nuotr.

Savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė sutarties dėl didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races“ organizavimo Klaipėdoje 2024 m. projektui bei pavedė merui pasirašyti šią sutartį, o Savivaldybės administracija įpareigota organizuoti programos parengimą bei įgyvendinimą ir suplanuoti būtinas lėšas savivaldybės biudžete.

„Finansinė šio klausimo pusė ta, kad reikia mokėti metinį mokestį, kuris eurais siekia apie 45 tūkst. eurų, tad per ketverius metus susidarys 184 tūkst. eurų suma. Kiek kainuotų pačios regatos organizavimas, šiandien sunku pasakyti. Šių metų renginio, kuris neįvyko, sąmata buvo apie 700 tūkst. eurų“, – buvo sakiusi Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė.

Taryba taip pat pritarė Europos tautų festivalio „Europiada“ organizavimui Klaipėdoje 2022 m. liepos 13–17 dienomis bei numatė, kad būtų suplanuotos festivalio organizavimui būtinos lėšos.

Skaičiuojama, kad suorganizuoti „Europiadą“ Klaipėdos savivaldybei taip pat gali kainuoti 700 tūkst. eurų, bet nemažą dalį šios sumos „Europeade“ komitetas grąžina iš surinktų dalyvio mokesčių.

Didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races“ Klaipėdoje buvo laukiama jau per šią Jūros šventę, tačiau dėl pasaulinės pandemijos regata buvo atidėta. Tiesa, dalis burlaivių, susibūrę po naujos regatos – „Baltic Regatta 2021” – vėliava, į Klaipėdą vis tiek atplauks.

Tarptautinė buriavimo mokymo organizacija (Sail Training International – STI) Klaipėdai suteikė išskirtines sąlygas priimti šią regatą neteikiant naujos, paprastai privalomos paraiškos.

Tuo metu spalvingosios „Europiados“ Klaipėdoje buvo laukiama jau 2020 m., tačiau dėl pasaulinės pandemijos, renginys negalėjo įvykti nei praėjusiais metais, nei šiemet. Tarptautinis „Europiados“ organizacinis komitetas tikėdamas, kad pandemija nuslūgs, nusprendė sudaryti sąlygas Klaipėdai priimti festivalį 2022 m. liepos 13−17 dienomis.

2009 m. šis festivalis jau vyko Klaipėdoje. Tuomet festivalis sulaukė daugiau nei 4500 dalyvių iš daugiau nei 27 Europos šalių.


  2021-07-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt