P0

Koronavirusas, Svarbu

Per parą – 233 nauji COVID-19 atvejai, tarp užsikrėtusių ir mirusių dominuoja nevakcinuoti (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-23


Klaipėdos savivaldybė praneša, jog mobiliosios Klaipėdos vakcinavimo nuo COVID0-19 komandos dirbs ir Jūros šventės metu – liepos 23-25 dienomis. Pasiskiepyti bus galima Atgimimo aikštėje bei Priešpilio gatvės teritorijoje. Atgimimo aikštėje mobili vakcinavimo komanda norinčiųjų pasiskiepyti lauks Maltiečių palapinėje, Priešpilio gatvėje – greitosios pagalbos automobilyje (liepos 24 d.) bei Maltiečių autobusiuke (liepos 23 ir 25 d.). Vakcinavimo komanda Priešpilio gatvėje bus įsikūrusi prie posūkio į automobilių stovėjimo aikštelę šalia Kruizinių laivų terminalo, prie skulptūros „Keturi vėjai“. Vakcinavimo vietos bus paženklintos ir informaciniais stendais.

Penktadienį pasiskiepyti bus galima nuo 15 iki 19 val., šeštadienį – 12–18 val., sekmadienį – 10–14 val. Mobiliuosiuose punktuose bus skiepijama „Janssen“, „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ gamintojų vakcinomis. Su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Klaipėdiečiai bus kviečiami skiepytis ir Jūros šventės metu. Palmiros Mart nuotr.
COVID-19 paros rodikliai

Statistikos departamento duomenimis, ketvirtadienį šalyje nustatyti 233 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai – naujas šios vasaros rekordas. Atlikus 9929 diagnostinius tyrimus, juose jau rasta 2,3 proc. viruso.

Klaipėdoje per parą šia infekcija užsikrėtė 28 gyventojai. Trečiadienį tokių buvo 26, antradienį – 29, pirmadienį – 17.

Savaitinis naujų ligos atvejų skaičius ir Lietuvoje, ir Klaipėdoje toliau didėja – šalyje augimas šį kartą siekia net 106 proc., o Klaipėdoje – 49 proc. Susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius šalyje per parą pakito nuo 45,1 atvejo iki 52, Klaipėdoje – nuo 138 atvejų iki 152.

Uostamiestis pagal šį rodiklį tarp visų šalies savivaldybių toliau laikosi pačiame sąrašo gale, o šalia jo atsidūrė jau irgi paraudonavusios trys kitos Vakarų Lietuvos savivaldybės – Palanga su 122, Kretingos rajonas su 115 ir Šilutės rajonas su 113 atvejų. Nulinis rodiklis šiuo metu išlieka 8-iose savivaldybėse, tarp kurių – ir Neringa.

Po trečiadienį fiksuotų 4 COVID-19 aukų, ketvirtadienį jų vėl išvengta, o bendras tokių netekčių nuo koronavirusinės infekcijos skaičius yra 4409. Klaipėdoje mirčių jau seniai nebuvo, čia vis tos pačios 156 klaipėdiečių aukos.

Šiuo metu šalyje, statistikų duomenimis, koronavirusine infekcija yra užsikrėtę 1353 žmonės, pasveikusiais laikomi 268 521 gyventojai. Klaipėdoje šie skaičiai atitinkamai yra 202 ir 14 623– per parą pasveiko trys klaipėdiečiai.

Ketvirtadienį į Lietuvos ligonines dėl SARS- CoV- 2 ligos paguldyti 7 žmonės.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą šalyje dalinai vakcinuoti 9975 žmonės, pilnai – 6436. Klaipėdoje pirmą dozę gavo 383, antrą – 138 gyventojai.

Pagal pilnai paskiepytųjų procentą (35,3) Klaipėda nukirto į 3-ią vietą nuo galo, o su 81,2 proc. paskiepytųjų ir toliau pirmauja Neringa.

Dominuoja nepasiskiepiję

Lietuvos statistikos departamento preliminariais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje tarp SARS-CoV-2 virusu užsikrečiančių, dėl COVID-19 hospitalizuojamų bei nuo COVID-19 mirštančių dominuoja nevakcinuoti asmenys.

Nepasiskiepiję ir nepilnai vakcinuoti asmenys nuo birželio sudarė 94% iš naujų užsikrėtimo atvejų, 96% iš COVID-19 hospitalizacijų ir 96% mirčių nuo COVID-19. 

Išsami vakcinų efektyvumo analizė yra ruošiama ir planuojama skelbti rugpjūčio viduryje.

Vakcinas dovanojo Sakartvelui

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad penktadienį iš Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlių Sakartvelui išsiunčiama 15 tūkst. „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) dozių. Tai Lietuvos dovana po to, kai Sakartvelas kreipėsi pagalbos padėti kovoje su koronaviruso infekcija.

Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 230 tūkst. šios vakcinos dozių: 194 700 dozių laikoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje, dar 33 tūkst. nepanaudotų vakcinos dozių turi vakcinacijos centrai.

Šią savaitę (liepos 19 – 23 d.) Lietuvą pasiekė trys vakcinų nuo COVID-19 ligos siuntos. Iš viso pristatyta 161 700 vakcinos dozių.

Pirmadienį gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ pristatė 105 300 „Comirnaty“ vakcinos dozių, ketvirtadienį gamintojas „Astra Zeneca“ – 40 800 „Vaxzevria“ vakcinos dozių, penktadienį „Moderna“ į Lietuvą pristatė 15 600 „Spikevax“ vakcinos dozių.

Gautos siuntos saugomos Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje, kol savivaldybėms paskirstomos anksčiau pristatytos vakcinos.


  2021-07-23

  Vienas komentaras apie “Per parą – 233 nauji COVID-19 atvejai, tarp užsikrėtusių ir mirusių dominuoja nevakcinuoti”

  1. Avatarnieko sau (IP: 195.14.177.106)

   Nėra Modernos šiandien antram skiepui. O dieną prieš atsiuntė žinutę su priminimu atvykti nurodytu laiku. Bent jau įspėtų. Šiandien turbūt kokie keli šimtai žmonių veltui važiuos į Klaipėdos skiepijimo centrą. Kitam Lietuvos gale vakcinas turbūt pila lauk 🙁

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt