P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Atvirų durų diena „Begoje“ sudomino visuomenę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-24


Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ tradiciškai sudaroma galimybė visuomenei savo akimis pamatyti, kuo gyvena ši Klaipėdos uosto kompanija, kaip joje organizuojami darbai bei kokie perkraunami kroviniai, ir šiemet sudomino didelį būrį klaipėdiečių bei miesto svečių.

Į atvirų durų dienos ekskursiją po įmonės teritoriją šeštadienį susirinkę žmonės turėjo galimybę apžiūrėti kompanijos „Bega“ birių žemės ūkio produktų, trąšų, mineralinių medžiagų, cemento krovos terminalus, įeiti į sandėlių vidų, susipažinti su juose sandėliuojamais kroviniais bei technologijomis, krovos technika.

Visi kroviniai kompanijos terminaluose yra sukaupiami uždarose įvairių tipų talpyklose. Kompanijos viduje birieji kroviniai tarp iškrovos stočių, talpyklų, laivų yra transportuojami dengtomis galerijomis, o skystieji – vamzdynų sistemomis. Iš viso kompanijos terminaluose yra sumontuota arti šimto juostinių transporterių, kurių bendras ilgis – daugiau nei 6,5 km.

Kompanijos svečiams buvo pristatyti uosto kranai, įspūdingo dydžio – iki 42 kubinių metrų tūrio – jų kaušai, kuriais iškraunami lavai, taip pat geležinkelio technika, tarp kurios – ir „Begoje“ gaminami elektriniai lokomotyvai, leidę kompanijai per pastaruosius penkerius metus krovos procesuose ženkliai sumažinti iškastinio kuro sunaudojimą ir atitinkamai – CO2 emisijas.

Ekskursijos metu buvo galima stebėti, kaip į laivą buvo kraunami grūdai, o iš kito laivo – iškraunamos mineralinės medžiagos.

„Netiesa, kad uostas yra uždaras. Esame atviri, norime bendrauti, todėl pagal galimybes periodiškai kviečiamės jus į tokius atvirų durų renginius. Manau, kad šiandien praturtėjome visi: jūs – naujomis žiniomis ir įspūdžiais, mes – galimybe tiesiogiai, o ne kažkieno kito lūpomis pristatyti savo veiklą, pagausėjusia bendruomene žmonių, kurie domisi tuo, ką darome, kokia yra uosto reikšmė Lietuvos pramonei, žemės ūkiui ir bendrai miestui bei valstybei“, – kalbėjo kelias valandas su svečiais bendravęs kompanijos „Bega“ generalinis direktorius Laimonas Rimkus.

Atvirų durų diena „Begoje“ buvo gera proga joje apsilankyti ne tik miestiečiams, bet ir kompanijos darbuotojų šeimų nariams, vaikams, artimiesiems.

Pasak kompanijos vadovybės, atvirų durų dienos – sena „Begos“ tradicija, kuri gyvuos ir ateityje tam, kad visuomenė galėtų kuo daugiau sužinoti apie uosto veiklą bei objektyviai ją vertinti.


  2021-07-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt