P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Jūros šventės tradicijos primena ir didžiulę riziką (1)

Kasparas Bagdonas, „Atviros Klaipėdos" praktikantas
2021-07-24


Šeštadienio rytą, antrąją Jūros šventės dieną, tradiciškai kelios dešimtys klaipėdiečių susirinko prie Skulptūrų parke esančio paminklo 2000-aisiais Ramiajame vandenyne per uraganą „Carlotta” dingusiai laivo „Linkuva” 18 žmonių įgulai.

Kasparo Bagdono nuotr.

„Yra tradicijų, kurias jūra sukuria mums. Ir ne visada jos būna optimistiškos, džiaugsmingos, romantiškos. Ši tradicija – viena iš tų. Viena iš tų, kuri primena, kad jūra – tai ne tik romantika, tai ne tik šventė, kad tai ir didžiulė rizika“, – renginio metu kalbėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Jūra – toks instrumentas, kuris padeda jūreiviui keliaut po pasaulį, toks instrumentas, kuris ir baudžia už mažiausią mažiausią nusižengimą <…> taisyklėms”, – sakė kapitonas Sigitas Šileris.

Paminklas žuvusiai Klaipėdos transporto laivyno įgulai Skulptūrų parke buvo pastatytas 2003 m. Nuo to laiko kasmet antrosios Jūros šventės dienos rytą čia pagerbiama „Linkuvos” įgula.

2000 m. birželio 21-ąją 7 val. 45 min. Lietuvos laiku buvo gautas paskutinis pranešimas iš transportinio refrižeratoriaus „Linkuva“, patekusio į uraganą „Carlota“ Ramiajame vandenyne prie Meksikos krantų, maždaug už 220 jūrmylių (350 km) į pietvakarius nuo Akapulko (Meksika). Prieš tai dėl perkrovų „Linkuvos” variklis buvo užgesęs, įgula sugebėjo jį paleisti, tačiau tuo metu nutrūko radijo ryšys.

JAV ir Meksikos pakrančių apsauga ieškojo „Linkuvos” 7 dienas, vėliau Lietuvos Vyriausybės prašymu paieška buvo pratęsta dar vienai dienai.

1988 m. statyta „Linkuva” buvo techniškai tvarkinga. Vandenyne surastomis „Linkuvos” valtimis nebuvo pasinaudota, konstatuota, kad jos buvo nuplėštos nuo laivo. Plaustų ir gelbėjimosi ratų nerasta.

Vidurdienį jūroje tradiciškai surengta visų žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonijoje, kurioje dalyvavo šalies prezidentas Gitanas Nausėda, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Roberto Dačkaus (Prezidentūra) ir „Klaipėdos švenčių” nuotr.

Vainikai į jūrą buvo nuleisti ne tik iš 12-os laivų rikiuotės, kurią vedė karinių jūrų pajėgų laivas M54 „Kuršis“, bet ir iš karinių orų pajėgų sraigtasparnio. 


  2021-07-24

  Vienas komentaras apie “Jūros šventės tradicijos primena ir didžiulę riziką”

  1. AvatarKlaipediete (IP: 78.56.240.130)

   O kur kaukes gerbiamieji? Ar jums bendrieji reikalavimai, kaip visada, negalioja? Geda

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt