P0

Kultūra

Baigiamieji „Vasaros koncertų ciklo“ pasirodymai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-26


Netrukus prasidėsiantis paskutinis vasaros mėnuo skelbs Klaipėdos koncertų salės organizuojamo „Vasaros koncertų ciklo” programų maratono pabaigą. Vasariški koncertai stebins improvizacinės, džiazo, akademinės muzikos garsių atlikėjų pasirodymais, kuriuose netrūks ryškių muzikinių idėjų bei efektingų eksperimentų. Mažieji klausytojai taip pat neturės laiko nuobodžiauti, nes jų lauks premjera – nuotaikingas teatralizuotas koncertas vaikams ir visai šeimai.

Lietaus nykštukai

Tai teatralizuotas koncertas vaikams (5–11 metų) ir visai šeimai.

Liepai baigiantis Vasaros koncertų cikle apsilankys „Lietaus nykštukai“. Taip savo teatralizuotą koncertą pavadino aktoriai Evelina Šimelionė ir Gytis Šimelionis. Dažnai su Klaipėdos koncertų sale bendradarbiaujantys kūrybingi menininkai yra tiek programos idėjos autoriai, tiek muzikos kūrėjai ir atlikėjai. Tiesa, koncerto pavadinimą jiems pasufleravo rašytojos Violetos Palčinskaitės eilėraščių knyga vaikams „Lietaus nykštukai“, iš kurios jie pasirinko tekstus savo dainoms.

Pasak Evelinos, „teatralizuotame koncerte „Lietaus nykštukai“ vaikai susipažins su dviem mažais herojais, kurie dideliame miško labirinte neberanda kelio namo. Susidūrę su įvairiais nuotykiais ir sunkumais jie prašys vaikų pagalbos atrasti savo tikrąjį kelią ir daugiau nebeklaidžioti ten, kur akys veda. Didelis žemėlapis nykštukams bus tarsi labirintas, kuriame reikia mokėti susigaudyti ir neišklydus grįžti namo. Tačiau netikėtai sutiktas vilkas arba popierinis kapitonas juos nuplukdins visai kitur, negu jie planavo. V. Palčinskaitės eilės nukels į tikrą pasaką, kur savo teisingo kelio galėsime ieškoti visi kartu su vaikais“.

Koncertas vyks liepos 28 d., trečiadienį, 11 ir 18 val. Esant lietingam orui, koncertas vyks Klaipėdos koncertų salėje.

Vasaros naktis miške
Guoda Gedvilaitė. D. Matvejev nuotr.

Liepos 30 d., penktadienį, 20 val. žaliuojančio parko estradoje vyks programa „Vasaros naktis miške“. Ją pristatys talentingi, ryškiomis muzikinėmis idėjomis, efektingais muzikiniais eksperimentais garsėjantys atlikėjai: pianistė Guoda Gedvilaitė ir skirtingais instrumentais muzikuojantys broliai Bazarai: Motiejus, Mykolas ir Benediktas.

G. Gedvilaitės inicijuotos koncertinės programos visuomet originalios, o interpretacijos pilnos fantazijos ir laisvės. Pianistė mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms.

Motiejus Bazaras taip pat žinomas dėl įvairiapusiškų muzikinių interesų: pianistas visada yra atviras naujoms idėjoms, domisi kompozicija ir skirtingais stiliais, eksperimentuoja elektroninės muzikos srityje. Motiejus dažnai rengia įvairius projektus kartu su broliais Mykolu ir Benediktu.

Dvi simfoninės poemos – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Miške“ ir Ottorino Respighi „Romos pušys“ – šiame koncerte bus atliktos fortepijonu keturiomis rankomis. Prieš gerą šimtmetį kompozitorių sukurtą muziką palydės tą akimirką gamtos kuriami garsai: šnarančių medžių ritminiai motyvai, čiulbančių paukščių melodijos.

Tradiciniais instrumentais interpretuojamos muzikos spalvas praturtins šiuolaikinėmis technologijomis išgaunami garsai. Visas koncertas pasižymės neįprasta akustinių bei elektroninių instrumentų sudėtimi. Programą baigs Antonio Vivaldi Koncertų smuikui ir orkestrui ciklo „Metų laikai“ aranžuotės džiazo stiliumi. Atliekamos G. Gedvilaitės ir Bazarų Trio jos suskambės išties ypatingai ir įtikinamai.

Į liepsną

Vasaros ciklo koncertų maratoną baigs programa „Į liepsną“, kurią atliks vienas ryškiausių improvizacinės ir džiazo muzikos kūrėjų saksofonininkas Liudas Mockūnas ir itin spalvinga kūrybinė asmenybė, įstabaus talento pianistas Petras Geniušas. Jiems abiem būdingas meninių idėjų šviežumas, nestandartinis mąstymas ir virtuoziškas atlikimas publikai visada garantuoja klausymo malonumą.

Ilgamečiai kūrybiniai partneriai prieš 8 metus pristatė kompaktinę plokštelę ir koncertinę programą „Jūra miške“, kuri buvo atlikta ir Klaipėdos koncertų salėje.

Koncertas numatytas rugpjūčio 3 d., antradienį, 20 val.


  2021-07-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt