Jono kalnelio poterna turėtų atsiverti: jau ieškoma nuomininkų (4)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-07-26

Klaipėdos savivaldybė jau ieško nuomininkų, kurie bent penkeriems metams norėtų įsikurti vienoje iš Jono kalnelio poternų.

Restauruota B poterna visuomenei buvo atvira vos kelis kartus, kai į ją pernai buvo surengtos ekskursijos Turizmo dienos proga. Virginijos Spurytės nuotr.

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad bendrovei „Pamario restauratorius“ už 2,85 mln. eurų sutvarkius ir aktyviam klaipėdiečių laisvalaikiui pritaikius Bastionų kompleksą, kuris geriau žinomas kaip Jono kalnelis, sykiu buvo sutvarkytos ir išlikusios poternos. Darbininkai restauravo poternų plytų mūrą, grindis, įėjimo ir išėjimo duris.

Todėl pernai rudenį Klaipėdos savivaldybėje buvo surengtas pasitarimas dėl Jono kalnelio poternų tolimesnio naudojimo.

„Poternos gražiai suremontuotos, įrengtas sanitarinis mazgas, tačiau jose nėra šildymo, todėl labai drėgna. Manau, kad yra techninių galimybių šiuos nepatogumus išspręsti. Tačiau pirmiausia turime apsispręsti, ką toliau darome. Esminis klausimas, dėl kurio turime apsispręsti, ar poternas išnuomoti, atiduoti panaudai ir pan.“, – pernai lapkritį „Atvirai Klaipėdai“ teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Vienoje iš poternų, į kurią galima patekti iš Klaipėdos senamiesčio, šiuo metu yra saugomi Jono bažnyčios vietoje rasti palaikai. Todėl realiai kalbėta tik apie poternos, kuri yra arčiau Kultūros fabriko, ir žinoma kaip B poterna, esanti Pylimo g. 2A, panaudojimo galimybes.

Galiausiai Klaipėdos savivaldybėje nuspręsta šią poterną išnuomoti aukcione. Jis paskelbtas praėjusią savaitę.

Nurodoma, jog pradinė nuomos kaina yra 2,71 euro už kvadratinį metrą ploto per mėnesį. Nuomojamų patalpų plotas yra 136,39 kv m., tad pradinė nuomos kaina mėnesiui yra 370 eurų (be PVM). Nuomos sutartis būtų sudaroma penkeriems metams.

Praėjusį penktadienį, kai Klaipėdoje pradėjo šurmuliuoti Jūros šventė, visi suinteresuoti poternos nuoma galėjo ją apžiūrėti. Tačiau Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis teigė, kad norinčiųjų apžiūrėti nuomojamas patalpas neatsirado.

„Niekas neskambino, neužsiregistravo. Nežinau, gal kas nors atvyko tiesiog į vietą, bet įprastai visi iš anksto užsiregistruoja“, – teigė E. Simokaitis.

Nepaisant to, šį penktadienį iš potencialių nuomotojų laukiama paraiškų, kurios bus atplėšos ir siūlomos kainos įvertintos tą pačią dieną.

Nurodoma, kad ši poterna gali būti išnuomota kūrybinei, meninei ir pramogų organizavimo veiklai vykdyti bei mažmeninei prekybai kioskuose ir prekyvietėse.

„Žinoma, gal nepatrauklu tai, kad šiose patalpose nėra šildymo, tad galima kalbėti tik apie sezoninę veiklą. Nebent naujieji nuomininkai rastų būtų, kai įsirengti mobilią šildymo sistemą, nes stacionariai tikrai nėra galimybių“, – aiškino E. Simokaitis.

Tačiau jis vylėsi, kad poterną pavyks išnuomoti, nes pernai rudenį, kai buvo paviešinta žinia, kad šioms patalpoms bus ieškoma šeimininkų, susidomėjimo sulaukta.

„Tada tikrai sulaukėme susidomėjimo, skambučių. Labiausiai šios patalpos domino renginių organizavimui. Todėl ir tikimės, kad poterną pavyks išnuomoti. Jei ne dabar, tai aukcioną skelbsime antrą kartą. Tačiau jei poternoje atsirastų kokia nors veikla, ji tikrai būtų naudinga visai Jono kalnelio teritorijai“, – konstatavo E. Simokaitis.  

Žymos: | | | | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Jono kalnelio poterna turėtų atsiverti: jau ieškoma nuomininkų”: 4

  1. Tomas parašė:

    Briedas, prasidės statybos ten viskas užtverta bus, žmonių ten visai nėra, nebent jaunimelis su savo gėrimais. O trečią išnešti pinigai į balą, kaip visada Zulcas ir miesto valdžia, tai sugeba geriausiai!

  2. Tegyvuoja Zulcas parašė:

    šiose poternose su visomis jo galimybių studijomis. Dykai. Arba drėgnas Medijų, Zulco vardo centras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika, Svarbu

Klaipėdos mero vienvaldystei Finansų komitetas nepritarė

Arvydo Vaitkaus užgaidai vienasmeniškai priimti galutinį sprendimą dėl Klaipėdos kultūros magistrų vardų skaičiaus ir suteikimo nepritarė trečiadienį posėdžiavęs miesto Tarybos Finansų ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Girgždančio Biržos tilto remontas: brangu, brangiau ir dar negreitai?

„Tai, ko gero, prie to tilto remonto mes negreit dar prieisime, – taip Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This