P0

Verslas

Kontroliuos, kaip įmonės tvarko riebalų bei maisto atliekas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-26


Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įspėja maitinimo įstaigas, kad uostamiestyje bus vykdoma jų prevencinė kontrolė ir prašoma pateikti sutartis su maisto atliekų vežėjais ar perdirbėjais, įrodančias, jog panaudotas aliejus ir riebalai bei kitos maisto atliekos yra perduodamos tvarkyti.

Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus įmonės, kurių ūkinėje veikloje susidaro maisto ir virtuvės atliekos (viešbučiai, moteliai, restoranai, kitos viešojo maitinimo įstaigos), išrūšiuotas maisto ir virtuvės atliekas visuomenės sveikatai ir aplinkai saugiu būdu turi perdirbti patys arba perduoti jas sutartiniais pagrindais tokių atliekų apdorojimo įmonei.

Išpylus panaudotą aliejų ar skystas virtuvines atliekas į nuotekų surinkimo tinklus yra užkemšami vamzdynai. Pasak miesto nuotekas tvarkančios AB „Klaipėdos vanduo“, per 6 šių metų mėnesius pietinėje Klaipėdos miesto dalyje buvo fiksuoti 172 nuotekų tinklų užsikimšimai. Net ketvirtadalio jų priežastis – riebalai.

Be to į „Klaipėdos vandenų“ nuotekų valyklą pernai atplaukė ir buitinių nuotekų tinkluose buvo surinkta per 597 tonas maisto ir riebalų atliekų. Akcentuojama, kad į buitinių nuotekų sistemą išpiltos maisto atliekos prisideda ir prie nemalonių kvapų susidarymo uostamiesčio vamzdynuose.

„Klaipėdoje kvapai yra jautri tema, ir griežtesnė maisto gamintojų kontrolė bus kaip viena iš nemalonių kvapų prevencijos priemonių. Patikrinimus artimiausiu metu pradėsime nuo viešojo maitinimo įstaigų, įsikūrusių ir veikiančių švietimo įstaigose“, – pranešime cituojamas Andrius Dobranskis, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Kas teikia maistinio aliejaus ir riebalų surinkimo paslaugas Klaipėdos mieste galima sužinoti atliekų tvarkytojų valstybės registre https://atvr.am.lt, įvedus minėtų atliekų kodą 20 01 25.

Šiuo metu registre nurodoma, kad maistinį aliejų ir riebalus Klaipėdoje turi teisę surinkti: UAB „Persekas“, UAB „Atliekų tvarkymas“, UAB „Elme transportas“, UAB „Ecoservice Klaipėda“, UAB „Econovus“ ir UAB „Vakarų veža“.

Klaipėdoje aliejų iš juridinių asmenų priima ir savivaldybės kontroliuojama AB „Klaipėdos vanduo“, kuri panaudotus riebalus pritaiko biodujų gamybos cikle. Norint naudotis AB „Klaipėdos vanduo“ aliejaus priėmimo paslauga, juridiniams asmenims reikia pasirašyti trišalę sutartį (daugiau informacijos www.vanduo.lt).

Siekiant mažinti nuotekų užterštumą Klaipėdos gyventojai taip pat raginami nepilti panaudoto aliejaus į kanalizaciją ar į atliekų konteinerius. Talpas su panaudotu aliejumi klaipėdiečiams rekomenduojama atiduoti uostamiestyje veikiantiems šių atliekų surinkėjams. Panaudoto aliejaus likučius sandariose talpose iš Klaipėdos gyventojų planuojama nemokamai priimti miesto didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-07-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt