P0

Aplinkosauga

Ekokubas kviečia ne tik pamatyti ateities gyvūnus, bet ir susimąstyti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-28


Antradienį senajame uostamiesčio elinge startavo pirmoji Lietuvos jūrų muziejaus ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Ekoforumo diskusija „Klaipėdos festivalis – ant žaliosios bangos?“ Jos metu buvo pristatytas Ekokubas „14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar realybė?“, kuriame surengti edukaciniai užsiėmimai.

Alfonso Mažūno nuotr.
 

Iki rugpjūčio 14 dienos kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienius, nuo 14 iki 17 val. elinge Lietuvos jūrų muziejaus Ekokube „14m³ 2050 BALTIJOS. Distopija ar realybė?“ bus organizuojamos nemokamos edukacinės programos.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, ekokubo veiklos skirtos kiekvienam lankytojui.

„Jame gali apsilankyti visi – šeima, pora, draugų ratelis ar vienišas praeivis,  kiekvienas jų bus pakviestas pasinerti į 2050 metų Baltijos jūrą, – pranešime spaudai pažymi direktorė.  – 2050-ųjų distopinė aplinka, distopiniai jūrų gyvūnai, distopinės jų istorijos įtraukiai, kartais net šokiruojančiai vaizduos galimą ateitį. Tik klausimas – ar mes tokiais jau esame, ar tik būsime, o gal pavyks to išvengti? Kube lankytojas užtruks vos 10-15 minučių, tačiau tikiuosi, kad sprendimas gyventi tvariau išliks ilgesniam laikui”.

Edukacijos metu interaktyvios programėlės pagalba kiekvienas edukacijos dalyvis patikrina savo eko IQ, o nuskenavęs kubo QR kodus susipažįsta ir su distopinių gyvūnų istorijomis: ruoniu Padangarus, menke Celofanus, ežiažuve Mikroplastus Krapštukedija, jūrų kiaule Naftoena ir kitais.

Taip pat lankytojai kviečiami dalyvauti Lietuvos jūrų muziejaus konkurse: pasitelkus „Instagram” ir „Facebook” esančiu distopinio Ruonio Padangarus filtru, filmuojant ar fotografuojant kurti 15 sekundžių siužetus. Užfiksavę savo kasdienybės veiklas su Ruoniu Padangarus, 2050-ųjų grėsmės akimis, dienos pabaigoje dalyviai išvysta nepastebimą virsmą: jeigu nieko nekeisime ir nesikeisime, distopija palengva taps realybe.

Šios patirtys leis plačiau, išsamiau diskutuoti ekologinio sąmoningumo, atsakingo ir tvaraus vartojimo temomis su muziejaus edukatoriais kube ar savo draugų rate.

Į ekologinio sąmoningumo ugdymą visuomenės dėmesį Lietuvos jūrų muziejus siekė atkreipti dalyvaudamas projekte  „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė“. Dalyvavimas Klaipėdos festivalyje su ta pačia žinute – tai tąsa nuveiktų darbų bei  galimybė kalbėtis su nauja auditorija, atrasti sąjungininkų tarp profesionalaus meno atstovų. Muziejininkai tiki, kad veikdami dar drąsiau, dar įtaigiau, galės padėti visuomenei kurti tvaresnę ateitį.

Ekokubo lankymas nemokamas.


  2021-07-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt