P0

Regionas

Ragina prisidėti prie gatvių ir kelių tvarkymo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-28


Jau kelerius metus Klaipėdos rajono gyventojai ir verslas kviečiami pasinaudoti galimybe infrastruktūrai įrengti, kai kelio asfaltavimo, apšvietimo įrengimo ar kiemo sutvarkymo išlaidos dalijamos lygiomis dalimis savivaldybei, gyventojams ar verslui.

Skelbiama, esą toks bendradarbiavimas duoda puikius rezultatus.

„Savivaldybė kelius asfaltuoja nuolat pagal ilgalaikę programą 5 metams, kurią tvirtina rajono taryba. Ką asfaltuoti šį penkmetį, iki 2025 metų, nusprendė pačios bendruomenės seniūnaičių sueigose. Jeigu kelias nėra įtrauktas į ilgalaikę programą, tai apie jo asfaltavimo galimybę galime kalbėti tik po 2025-ųjų, nes viskas remiasi į finansines savivaldybės galimybes“, – pranešime spaudai pažymi rajono mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Yra ir kita galimybė greičiau susikurti patogią viešąją infrastruktūrą. Priėmus sprendimą asfaltuoti kelius, kiemą ar įrengti apšvietimą, bendradarbiaujant su savivaldybe darbai pradedami gerokai greičiau. Tam biudžete yra skirta atskira lėšų eilutė.

Vien per pastaruosius dvejus metus kartu su gyventojų prisidėjimu rajone sutvarkytos penkios gatvės, 2 daugiabučių kiemai, vienoje gatvėje įrengtas apšvietimas.

Jau galima teikti prašymus

Prašymus 2022 metų projektams galima teikti nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 1 d., tačiau A. Balnionienė apsisprendusius prisidėti prie infrastruktūros sutvarkymo ragina nelaukti šio termino pradžios ir prašymus teikti jau dabar.

„Specialistai, įvertinę paraišką, atsižvelgs į technines ir lėšų galimybes, ir galbūt dar šiemet bus galima finansuoti jūsų norimo kelio asfaltavimą, kiemo sutvarkymą ar apšvietimo įrengimą“, – ragina A. Balnionienė.

Infrastruktūrą gali tvarkyti ne tik daugiabučių ir sodininkų bendrijos, oficialiai įsteigtos bendruomenės, bet ir atskiros gyventojų grupės, pavieniai asmenys, taip pat ir verslininkai. Atkreiptinas dėmesys, kad tvarkoma tik viešoji infrastruktūra, o ne privačios nuosavybės keliai ir kiemai.

Savivaldybė lauktų ir aktyvesnio verslininkų įsitraukimo – kaip pavyzdžio bendruomenėms.

Su finansavimo programa galima susipažinti Savivaldybės interneto puslapyje www.klaipedos-r.lt (Gyventojams/Keliai ir transportas/Vietinės reikšmės keliai). Konsultacijas teikia Statybos ir infrastruktūros skyriaus specialistai tel. (8 46) 47 08 84.


  2021-07-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt