Juka ieško naujų namų

Draugas su uodega
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-07-30

Klaipėdos „Nuaras” sulaukė katės su širdį veriančia istorija. Katė, vardu Juka, prieš ketverius metus turėjo šeimininkus, tačiau tolimesni įvykiai rodytų, jog jie nebuvo atsakingi.

Po ketverių šios katės laimingų gyvenimo metų atsitiko taip, jog šeima nusprendė išvažiuoti į užsienį, o ją pačią išmesti į laiptinę kaip niekam nebereikalingą daiktą. Šeimininkai neturėjo nuolatinės vietos, nuomojosi būstą. Manoma, kad dėl to katei buvo pašalinti nagai, kad nedraskytų baldų.

Katėms nagus šalinti draudžia ir Lietuvos, ir ES įstatymai. Gyvūnus gina speciali konvencija, nurodanti, jog nagų šalinimas yra jo žalojimas ir jei veterinaras atlieka tokią operaciją, tai laikoma neteisėta veikla. Pašalinti nagai trukdo gyvūnui laipioti į medžius, aukštus objektus, įsikibti, kad nenukristų, gintis nuo priešų, sumažina galimybes išgyventi.

Po to, kai Juka buvo išmesta į lauką, ja nuoširdžiai rūpinosi kaimynai ir kiti gyvūnams neabejingi žmones. Tačiau tai buvo tik atsitiktinė globa. Katė patyrė baimę, alkį. Galiausiai atsidūrusi Klaipėdos „Nuaro” globos namuose, katė buvo rūpestingai patikrinta, paskiepyta ir dabar siekiama, kad ji vėl surastų savo namus, kuriuose galėtų pamiršti ją ištikusias negandas.

Gyvūnų globos namų darbuotojai ragina visus gyventojus atsakingai rūpintis savo augintiniais, o negalint jų išlaikyti ar pasikeitus gyvenimo sąlygoms, juos saugiai pristatyti į globos įstaigas, kuriuose gyvūnai sulauks pagalbos ir jiems padės rasti naujus namus.

Norintys priglausti Juką savo namuose turėtų kreiptis adresu: Klaipėdos rajonas, Kalnuvėnų k., (8-46) 314040 (8-687) 36888 I-V 12-17 val., VI 12-15 val.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Šylant klimatui kinta Lietuvoje gyvenančių gyvūnų įpročiai, plinta invazinės rūšys

Gamtos tyrimų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas, žinduolių ekologijos laboratorijos vadovas Linas Balčiauskas teigia, kad klimato pokyčiai gyvybiškai svarbūs Lietuvoje gyvenantiems ...
2024-02-20
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Minint vegetarų dieną, kviečiama dalyvauti nacionaliniame aplinkosaugos egzamine

Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). ...
2023-10-01
Skaityti daugiau

Draugas su uodega

Specialistas neigia mitą apie dideles augintinio priežiūros išlaidas

Kai kurie svajojantys apie augintinį yra įsitikinę, kad keturkojis pareikalaus ne tik daug dėmesio, bet ir gerokai paplonins piniginę. Šiuo ...
2023-03-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This