P0

Draugas su uodega

Juka ieško naujų namų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-30


Klaipėdos „Nuaras” sulaukė katės su širdį veriančia istorija. Katė, vardu Juka, prieš ketverius metus turėjo šeimininkus, tačiau tolimesni įvykiai rodytų, jog jie nebuvo atsakingi.

Po ketverių šios katės laimingų gyvenimo metų atsitiko taip, jog šeima nusprendė išvažiuoti į užsienį, o ją pačią išmesti į laiptinę kaip niekam nebereikalingą daiktą. Šeimininkai neturėjo nuolatinės vietos, nuomojosi būstą. Manoma, kad dėl to katei buvo pašalinti nagai, kad nedraskytų baldų.

Katėms nagus šalinti draudžia ir Lietuvos, ir ES įstatymai. Gyvūnus gina speciali konvencija, nurodanti, jog nagų šalinimas yra jo žalojimas ir jei veterinaras atlieka tokią operaciją, tai laikoma neteisėta veikla. Pašalinti nagai trukdo gyvūnui laipioti į medžius, aukštus objektus, įsikibti, kad nenukristų, gintis nuo priešų, sumažina galimybes išgyventi.

Po to, kai Juka buvo išmesta į lauką, ja nuoširdžiai rūpinosi kaimynai ir kiti gyvūnams neabejingi žmones. Tačiau tai buvo tik atsitiktinė globa. Katė patyrė baimę, alkį. Galiausiai atsidūrusi Klaipėdos „Nuaro” globos namuose, katė buvo rūpestingai patikrinta, paskiepyta ir dabar siekiama, kad ji vėl surastų savo namus, kuriuose galėtų pamiršti ją ištikusias negandas.

Gyvūnų globos namų darbuotojai ragina visus gyventojus atsakingai rūpintis savo augintiniais, o negalint jų išlaikyti ar pasikeitus gyvenimo sąlygoms, juos saugiai pristatyti į globos įstaigas, kuriuose gyvūnai sulauks pagalbos ir jiems padės rasti naujus namus.

Norintys priglausti Juką savo namuose turėtų kreiptis adresu: Klaipėdos rajonas, Kalnuvėnų k., (8-46) 314040 (8-687) 36888 I-V 12-17 val., VI 12-15 val.


  2021-07-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt