P0

Fotoreportažai, Kultūra

Klaipėdos festivalio scenografijai talkino ir gamta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-07-30


Publika audringais plojimais pasitiko pirmąjį tarptautinį Klaipėdos festivalį. Rodant Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ scenas, kuriose siaučia audra, prie scenografijos prisidėjo ir gamta, atsiuntusi tikrą lietų. 

Ketvirtadienio vakare publika tapo istorinio įvykio liudytojais: Klaipėdos senajame elinge, kur prieš šimtmetį gimdavo to meto pažangiausių technologijų laivai ar naujam gyvenimui prisikeldavo jūros bangų nuvargintieji, užgimė naujas Klaipėdos festivalis. Išskirtinį tą vakarą susirinkusios publikos vaidmenį pabrėžė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Jūs lyg festivalio signatarai. Kai pernai žiūrėjau operą „Skrajojantis olandas“ abejojau, ar įmanoma sukurti kažką dar geriau, o šiemet operai pritaikyta net gamtos scenografija. Ir nereikia stebėtis, kad vasarą vilniečiai vyksta į Klaipėdą išgirsti operos: taip yra, taip ir bus“, – sakė jis.  

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro siekiai – ne kuklesni nei laivų statytojų. Klaipėdoje kasmet bus telkiami įvairių šalių menininkai ir uostamiesčio talentai publikai pristatysiantys vis ambicingesnius projektus bei skleisiantys žinią apie miestą, šalį ir jos kūrėjus.  

„Norime, kad festivalis reprezentuotų ne vien uostamiestį ar pajūrio regioną, bet ilgainiui taptų Lietuvos kultūros vartais, plačiai atvertais įvairių sričių scenos menų profesionalams ir žiūrovams iš Europos bei tolimesnių pasaulio kraštų“, – pranešime spaudai pažymi Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė. 

Jei į vandenį nuleidžiant laivą sudaužomas šampano butelis, tai pasitinkant naują festivalį, gimstantį ant jūros kranto, tereikia griausmingų plojimų ir jūs visi tampate jo krikštatėviais ir krikštamotėmis, teigiama Muzikinio teatro pranešime.

Olesios Kasabovos nuotr.


  2021-07-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt