Klaipėdos rajonas – nuo piliakalnių viršūnių

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-07-30

Klaipėdos rajonas žinomas kaip 4 vandenų kraštas, tačiau gali pasigirti ne tik vandenimis, bet ir piliakalnių gausa. Norintys pasigėrėti vaizdingomis panoramomis bei pajusti istorijos dalelę, tai gali padaryti net ant 13 po visą rajoną išsidėsčiusių piliakalnių. Tai puikus būdas pažinti rajoną, atrasti naujus turistinius maršrutus ir praleisti daugiau laiko gamtoje.

Kelionę per Klaipėdos rajono piliakalnius vertėtų pradėti nuo vieno patraukliausių ir labiausiai turizmui pritaikyto – Kalniškės piliakalnio. Nuo jo atsiveria vaizdas į Minijos upės slėnį, Gargždų miesto parką. Čia įrengti takeliai, apžvalgos aikštelės, informaciniai stendai, sutvarkyti piliakalnio šlaitai.

Skomantų piliakalnio viršutinėje dalyje pastatytas obeliskas, skirtas Didžiosios ir Mažosios Lietuvos susijungimui įamžinti. Palmiros Mart nuotr.

„Tai puikiai rekreacijos ir turizmo poreikiams pritaikytas piliakalnis, kuris per keletą metų sutvarkytas taip, kad gali būti pavyzdys ir kitiems. Piliakalnis džiugina lankytojų akį savo šlaitais bei nuo jo atsiveriančiais vaizdais. Jis itin mėgstamas ne tik turistų, bet ir vietos bendruomenės, čia vyksta įvairiausi renginiai, minimos tradicinės baltų šventės“, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Liutikienė.

Išskirtinis ir Baltijos jūros kranto kyšulyje įrengtas Kukuliškių piliakalnis, kuris visai netikėtai buvo atrastas tik 2016 metais. Pasirodo, kad tai – ankstyviausias Lietuvos pajūryje aptiktas piliakalnis. Per jį eina pažintinis Litorinos takas, tad lankantis prie Olando kepurės skardžio raginami nepraleiskite progos pasivaikščioti ir, eidami pažintiniu taku link Kukuliškių kaimo, aplankyti ir šį rajono piliakalnį.  

Ddžiausias rajone – Eketės piliakalnio. Šalia jo – Laukžemių tvenkinys, atsiradęs užtvenkus Eketės upę. Todėl nuo jo atsiveria puikūs vaizdai. Aplankyti verta ir Žvaginių piliakalnį, kuriame įkurtas ir Ablingos memorialas, skirtas Ablingos kaimo tragedijai paminėti. Čia stovi 30 ąžuolo skulptūrų ansamblis, informacinis stendas.

Klaipėdos rajone stūkso ir vienas geriausiai įtvirtintų piliakalnių Lietuvoje – Skomantų piliakalnis. Piliakalnio viršutinėje dalyje pastatytas obeliskas, skirtas Didžiosios ir Mažosios Lietuvos susijungimui įamžinti. Šis piliakalnis laikomas archeologijos paminklu bei vienu gražiausių Žemaitijos piliakalnių.

Norintys pamatyti Klaipėdos rajoną kitaip ir atrasti šį kraštą per piliakalnius, kviečiami apsilankyti Klaipėdos rajono turizmo informacijos centre ar jo interneto svetainėje. Yra parengtas specialus piliakalnių maršrutas, kurio metu galima aplankyti beveik visus rajono piliakalnius.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas, Svarbu

Vietoje grąžinimo į darbą - solidi sąskaita (dar atnaujinta)

Pernai rugpjūtį iš Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorės pareigų atleistai Indrai Tamašauskienei pirmos instancijos teisme nepavyko įrodyti ...
2023-02-21
Skaityti daugiau

Regionas

Raudonojo Kryžiaus planuose - įkurtuvės ir Klaipėdos rajone

Humanitarinę ir socialinę pagalbą visos šalies gyventojams teikiantis, įvairias akcijas vykdantis Lietuvos Raudonasis Kryžius ieško būdų įsitvirtinti ir Klaipėdos rajone. ...
2023-01-06
Skaityti daugiau

Regionas

Ieško rangovo Jokšų tilto rekonstrukcijai

Ruošiamasi unikalaus kultūros paveldo objekto – Jokšų tilto – rekonstrukcijai. Savivaldybė paskelbė konkursą ir ieško rangovo, kuris padėtų atstatyti tiltą, ...
2022-12-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This