P0

Fotoreportažai, Miestas

Klaipėda atšventė 769-ąjį gimtadienį (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-08-01


Nuo pat ryto aplink uostamiestį ratus sukę kamuoliniai debesys nusprendė lietumi netrikdyti garbingo – jau 769-ąjį – gimtadienį mininčio seniausio Lietuvos miesto – Klaipėdos iškilmių.

Šventė prasidėjo miesto vėliavos atplukdymu kurėnu ir jos iškilmingu įteikimu miesto merui Vytautui Grubliauskui ir Pilies muziejaus direktoriui Jonui Geniui. Delegacija, lydima Ordino riterių, vienuolio Benedikto ir garbių damų, vėliavą užnešė į jos pakėlimo vietą. Šį kartą ši svarbi misija buvo patikėta „Klaipėdos – Europos jaunimo sostinės” atstovams.

„Sutikęs Dievą, kalbėsiu jam apie tave, mano Klaipėda”, – taip originaliai miestą jo gimtadienio proga palaimino brolis Benediktas.

O tuo metu pilies kieme miestelėnų laukė amatininkai su savo dirbiniais, rankos miklumą lankytojai galėjo išbandyti, mėtydami į taikinius kirvius ir ietis, turėjo progos susipažinti su 17 a. muškietininkų ir husarų apranga bei jų demonstruojama ginkluote, riterių pasirodymais, senoviniais šokiais bei muzika.

Pilies muziejuje gimtadienio proga atidaryta nauja archeologijos ekspozicija, kurioje pristatoma Klaipėdos pilis ir miestas nuo XIII iki XVIII a.

Palmiros Mart nuotr.

Nuo 2003 metų jau tradicija yra tapusi uostamiesčio kultūros bendruomenės išrinktiems Klaipėdos kultūros magistrams miesto gimtadienio dieną įteikti auksinius žiedus, kurie yra pagaminti renesansinio žiedo, saugomo Pilies muziejuje, pavyzdžiu.

Šiemet šiais žiedais pasidabino dvi iškilios uostamiesčio moterys – dailininkė, scenografė Sofija Kanaverskytė ir šokėja, choreografė, šokio pedagogė Agnija Šeiko. Jos papildė 38 uostamiesčio menininkų, kuriems suteikti Klaipėdos kultūros magistrų vardai, būrį.

Vakarop Klaipėdos gimtadienio renginius užbaigė irgi jau tradicine tapusi Mėlynoji vakarienė, rengiama Teatro aikštėje.


  2021-08-01

  4 komentarai “Klaipėda atšventė 769-ąjį gimtadienį”

  1. AvatarSaulius (IP: 78.19.38.191)

   Klaipeda ar Memelis? Klaipeda nuo 1944 metu iki tol virs 600 metu nuo ikurimo buvo Memelis jai jus Lt taio kovojat su komunizacija ko negrazinat tikro sio miesto kuris visada priklause prusam pavadinima MEMELIS

   • AvatarAnonimas (IP: 77.0.232.243)

    Danke Saulius !

   • Avatarsauliui (IP: 88.119.39.225)

    reikia iš maumuonėlio tarakonus išvaikyt – nesuprasi ką čia peza ir ko nori

   • AvatarTai kad, (IP: 95.215.143.16)

    tą miestą nuo atmenamų laikų lietuviai vadino Klaipėda, vokiečiai Memeliu, ir vieni kitus suprato.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt