P0

Vasara

Lietuvoje – dar vienas stichinis reiškinys – sausra (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-03


Nors pastaruoju metu šalyje tai vienur, tai kitur prapliumpa lietus ir atvėso, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) informuoja, jog dalyje Lietuvos vietovių, tarp jų – Skuodo ir Kretingos rajonuose – pasiektas stichinio meteorologinio reiškinio – sausros augalų vegetacijos laikotarpiu – rodiklis. Akmenės, Joniškio ir Šiaulių rajonų savivaldybių teritorijoje sausra trunka 9, Skuodo ir Kretingos rajonų savivaldybių teritorijoje – 2, Anykščių ir Utenos rajonų savivaldybių teritorijoje 1 dieną.

Vakaruose sąlygos sausrai tęstis išliks palankios iki penktadienio. Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.

Pavojingos sausros sąlygos taip pat vyrauja ir Klaipėdos miesto bei Klaipėdos rajono savivaldybėse.

Pirmadienį ciklonui slenkant per Lietuvą gausiai palijo rytinėje šalies pusėje, Anykščių ir Utenos rajonų savivaldybių teritorijose susiformavo palankios sąlygos sausrai baigtis.

Tačiau vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose, kur prilijo nedaug, vyraujant vidutiniškai šiltiems su lokaliais trumpais lietumis orams, sąlygos sausrai tęstis išliks palankios iki penktadienio, skelbia LHMT.

INFORMACIJA

Stichinis meteorologinis reiškinys – sausra – registruojamas, kai kritulių TPI indeksas skaičiuojamas laikotarpiui, kurio metu 30 parų vidutinė oro temperatūra buvo 5 °C ar aukštesnė, o TPI indekso 30 parų vidurkis (TPI30) mažesnis nei 3,5.

Pavojingas meteorologinis reiškinys – sausra – registruojamas, kai kritulių TPI indeksas skaičiuojamas laikotarpiui, kurio metu 30 parų vidutinė oro temperatūra buvo 5 °C ar aukštesnė, o TPI indekso 15 parų vidurkis (TPI15) mažesnis nei 3,5.


  2021-08-03

  Vienas komentaras apie “Lietuvoje – dar vienas stichinis reiškinys – sausra”

  1. AvatarIlythiiri (IP: 82.135.146.154)

   Žiūrėkime pozityviai – tai drėgniausia iš ateinančių vasarų!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt