P0

Uostas ir jūra

Lietuvos laivai ir toliau galės žvejoti Mauritanijos vandenyse (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-03


Po dvejus metus trukusių sudėtingų derybų Europos Sąjunga (ES) ir Mauritanijos Islamo Respublika pagaliau susitarė dėl naujojo penkerių metų žvejybos laikotarpio. Pagal šį susitarimą Lietuvos žvejai Mauritanijos vandenyse galės sugauti  beveik 58 tūkst. tonų pelaginių rūšių žuvų – atlantinių skumbrių ir sardinių.

Šis žvejybos protokolas yra didžiausias ES tvarios žvejybos partnerystės su trečiąja šalimi susitarimas. Jis ES laivams suteiks galimybę tęsti žvejybą Mauritanijos vandenyse geresnėmis techninėmis ir veiklos sąlygomis, atsižvelgiant į mokslininkų vertinimus ir rekomendacijas, tausojant jūrų ekosistemas.

Žemės ūkio ministerija praneša aktyviai dalyvavusi šiose derybose, siekdama užtikrinti galimybę Lietuvai žvejoti kuo palankesnėmis sąlygomis, nes Mauritanijos išskirtinė ekonominė zona yra vienas svarbiausių Lietuvos tolimojo plaukiojimo laivų žvejybos rajonų. Mauritanijos vandenyse Lietuvos laivai žvejoja beveik 50 metų.


  2021-08-03

  Vienas komentaras apie “Lietuvos laivai ir toliau galės žvejoti Mauritanijos vandenyse”

  1. AvatarŽinau (IP: 86.100.17.176)

   Matyt ilgai dėjosi dėl pinigų. Šeria maurus ES pinigais kaip reikiant

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt