P0

Miestas, Svarbu

Buvusioje dvarvietėje – naujas daugiabučių namų kvartalas (11)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-08-04


Prie baigiamo sutvarkyti Malūno parko po metų turėtų iškilti naujas daugiabučių namų kvartalas „Parko pakrantė“. Šiuo metu teritorijoje vis dar vyksta archeologiniai tyrimai, bet statybas planuojama pradėti dar šiais metais.

Mokyklos g. 18A sklype, kuriame iškils nauji daugiabučiai, šiuo metu vis dar vyksta archeologiniai tyrimai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Projekte numatyta rekonstruoti vienintelį likusį buvusio Joniškės dvaro pastatą – sandėlį, stovintį šalia Malūno tvenkinio. Šis pastatas po rekonstrukcijos taps gyvenamosios paskirties ir jame bus įrengti butai.

Šis pastatas yra kultūros vertybė ir per rekonstrukciją turi būti išsaugoti jo vertingi autentiški elementai. Pagal konstrukcinių tyrimų duomenis, vienintelė išlikusi autentiška siena yra šiaurės vakarų fasade. Šis fragmentas ir joje esančios autentiškos angos bus konservuojami ir numatoma mūro sieną eksponuoti interjere. Projekte numatoma išlaikyti ir autentiškus pamatus bei stogo medinės gegninės konstrukcijos tipą.

Rekonstruojant pastatą bus išlaikoma dvišlaitė stogo forma. Du priestatai, iškilę sovietmečiu, bus griaunami.

Greta rekonstruoti numatomo saugotino sandėlio, kurio projektavimo darbai dar tęsiami, numatoma pastatyti keturis naujus daugiabučius namus.

Jų projektinius pasiūlymus bendrovė „TS Projects“ buvo paviešinusi dar 2018 metų lapkritį. Juose rašoma, kad 0,9 ha nuomojamo sklypo, esančio Mokyklos g. 18A, centre esantis garažas bus griaunamas, o keturi projektuojami daugiabučiai išsidėstys pietinėje dalyje taip, kad būtų išsaugojami buvusių dvaro pastatų vietos ir pamatų fragmentai.

Šiaurės vakarinėje dalyje esanti automobilių stovėjimo aikštelė bus rekonstruojama, numatoma įrengti ir požeminę.

Vizualizacija iš parkopakrante.lt

„Kvartalas turėtų išsiskirti savo augalijos gausa kaip esantis parko ribose, jie turėtų būti būdingi pajūrio kraštui ir šiai teritorijai. <…> Erdvėse tarp namų kuriamos visiems kvartalo gyventojams skirtos viešosios erdvės. Jose įrengiami suoliukai, vaikų žaidimo aikštelės, gėlynai ir kiti želdiniai. Kvartalo takai sujungti su parko infrastruktūra ir pakrante. <…> Didžioji dalis sklypą supančių medžių yra išsaugomi. Tai svarbu siekiant integruoti naująjį užstatymą į parko kontekstą. Daugiausiai naikinami pavieniai, atsitikinai išsidėstę medžiai ir krūmynai sklypo rytinėje dalyje. Nauji medžiai sodinami palei gatvę, siekiant sulaikyti triukšmą. Taip pat želdynai numatomi palei pėsčiųjų taką, išsidėsčiusį tarp projektuojamų pastatų. <…> Preliminarus želdynų plotas sklype – 49% <…> Atsižvelgdami į natūralios gamtos apsuptį, pasirinkome nuosaikios architektūros ir ramaus silueto pastatus. Penkių aukštų tūriai apglėbiami šalia esančių senųjų medžių saikingai matosi senamiesčio vizualinės apsaugos zonoje. Pastatai nekonkuruoja su gamtiniu pradu ir leidžia jam dominuoti šioje kaimynystėje. Kiekvienas pastatas yra atitrauktas vienas nuo kito tokiu atstumu, kad būtų sukuriamos properšos vaizdams bei gamtos įsiliejimui į sklypą. Siekiame butus išplanuoti taip, kad kiekvienas butas turėtų galimybė pro langus matyti parką ir/arba tvenkinį”, – rašyta projektiniuose pasiūlymuose.

Daugiabučiuose suprojektuoti 1-4 keturių kambarių butai. Kiekviename – po 17 butų. Būstų plotai – nuo 29 iki 83 kv. m.

Įvažiavimas į teritoriją iš Mokyklos g. projektuojamas esamoje vietoje, šiaurinėje sklypo dalyje. Šalia įvažiavimo – rampa į požeminę automobilių aikštelę. Palei gatvę projektuojama automobilių stovėjimo aikštelė.

Naujų daugiabučių statybas planuota pradėti 2019 metų rudenį, tačiau statybos leidimas buvo gautas tik pernai. „O nuo tada vyko parengiamieji darbai, vis dar vyksta archeologiniai tyrimai. Todėl dabar statybas planuojame pradėti šių metų pabaigoje ir pabaigti per metus“, – teigė projektą vystančios bendrovės „Lighthouse Asset Management“ vadovė Inga Tamašauskaitė.

Vizualizacija iš parkopakrante.lt

Nors statybos dar net neprasidėjusios, anot pašnekovės, iš potencialių butų pirkėjų jau sulaukta susidomėjimo įsigyti būstą išskirtinėje vietoje.

I. Tamašauskaitė teigimu, investicijos į šį projektą sieks apie 6 mln. eurų.


  2021-08-04

  11 komentarai “Buvusioje dvarvietėje – naujas daugiabučių namų kvartalas”

  1. AvatarVytautas (IP: 193.219.130.163)

   Senieji klaipėdiškiai – aborigenų teisinėje padėtyje, o miesto paveldas – naujakuriams mažiausiai rūpi…

  2. AvatarA. V (IP: 62.253.231.66)

   Neturėtų ten penkiaaukščių namų ten statyti, daugiausiai dviejų.

   • AvatarEimantas Blažys (IP: 77.79.44.52)

    Gi Mokyklos gatvej pilna hrusciovkiu. Sakyciau atvirksciai: statyti namus kurie butu didesni ir del to geriau matomi negu aplinkines chrusciovkes!

  3. AvatarFaktas (IP: 86.100.126.143)

   Kodėl niekas neprotestuoja 29m2 ? Į tą plotą ir balkonas įskaičiuotas, kam skirtas toks butas? Nusipirkęs trečią porą batų neturėsi kur pasidėti, apie paspirtuką nesvajok.Ar nors vienas tą projaktą pasirašes projaktuotojas gyventų tokioj… skylėj???
   Protestuokit… mitinguokit … netylėkit

  4. AvatarFantazijos ar pinigų trūkumas? (IP: 188.69.194.176)

   Tokia puiki vieta, o suprojektuoti namai – eilinės, nuobodžios dėžutės. Nykuma…

   • AvatarAr statytojai taupo, ar architektai nesugeba? (IP: 86.100.35.8)

    Pritariu. Tikras dvaro kumetynas 🙁

   • AvatarAnonimas (IP: 88.119.156.187)

    panašu, kad ir viena ir kita tik, bet kuriuo atveju pageidavimus užsako ir diriguoja Užsakovas, o “geram daiktui” finansinis partneris visada atsiras. Tai…

   • AvatarEimantas (IP: 77.79.44.52)

    Ne nuobodzios dezutes o bomzadezes!

  5. Avatarklaipedietis (IP: 88.118.200.67)

   Gerai, kad pagaliau vystomi nauji daugiabučių kvartalai. Pats projektas visai neblogas, jei dar pagaliau užstatytu Trynyčių fabriko teritorija būtu išvis gerai.

  6. AvatarSTOGAS (IP: 88.119.156.187)

   su pasistenėjimais už miesto biudžeto lėšas tvarkomas Malūnų parkas (būsimų daugiabučių aplinka) ir jame išgirtas medijų”šaunusis inovacijų” Lighthousas pastatys daugiabučius. Oho, butas net 29kv. metrų! Kažkas kažkur įžvelgė net – ” …būdingi pajūrio kraštui ir šiai teritorijai…”. Tuo tarpu parke, kuriame nenumatoma jokios kavinukės, salytės, tualetų ir pn. ir net….buvusio dvaro vietoje! Tai jau tikrai – mėlynasis proveržis klaipėdietiškai. Tai įmanoma tik Klaipėdoje, kai turi Stogą.

   • Avatarto stogas (IP: 78.58.47.6)

    jums su protu kazkas negerai! praneskit ka gero ir grazaus igyvendinot? 😉

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt