P0

Miestas, Svarbu

Pabaigtuvės Malūno parke – su nesklandumais (8)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-08-04


Šią vasarą turėjusios įvykti Malūno parko sutvarkymo darbų pabaigtuvės veikiausiai nusikels į vėlų rudenį – statybininkai jau antrą kartą paprašė pratęsti sutarties terminą.

Statybininkai taip pat įrengė ir du lieptelius prie vandens, baigia pastatyti parko akcentu turintį tapti tiltą, sujungsianti abu Malūno tvenkinio krantus. Tiesa, juo naudotis vis dar neleidžiama, nes neįrengti turėklai, matyti tik tilto kontūrai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybė sutartį dėl Malūno parko sutvarkymo pirmojo etapo darbų su bendrove „Tilta“ pasirašė praėjusių metų vasario 4 dieną.

Sutartyje, kurios vertė siekia apie 1,2 mln. eurų, buvo numatyta, jog darbų trukmė yra 14 mėnesių su galimybe sutartį pratęsti dar 4 mėnesiams.

„Tad realiai parkas sutvarkytas turėtų būti kitų metų vasarą“, – pernai kovą „Atvirai Klaipėdai“ konstatavo Klaipėdos savivaldybės atstovė Jurgita Poimanskienė.

Tačiau rangovai pasinaudojo savo teise sutartį pratęsti keturiems mėnesiams, todėl patikslintas darbų pabaigos terminas yra rugpjūčio 31-oji.

„Prašymo pratęsti sutartį motyvas buvo pandeminė situacija. Vieniems ji netrukdė, o kitiems sutrukdė. Nors manau, kad realiausia priežastis, kodėl vėlavo darbai, buvo neįprastai šalta ir ilga žiema“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Inga Kubilienė.

Ji konstatavo, jog šiuo metu jau yra padaryta didžioji dalis numatytų darbų. Parke įrengti nauji pėsčiųjų takai, atsirado naujų suoliukų, šiukšliadėžių. Statybininkai taip pat įrengė ir du lieptelius prie vandens, baigia pastatyti parko akcentu turintį tapti tiltą, sujungsianti abu Malūno tvenkinio krantus. Tiesa, juo naudotis vis dar neleidžiama, nes neįrengti turėklai, matyti, tik tilto kontūrai.

Tačiau parke vis dar nėra įrengta nauja vaikų žaidimų aikštelė, net nematyti, kad darbai prasidėtų, dar neįrenginėjama ir sporto aikštelė.

„Kol kas mes planuojame, kad Malūno parkas turi būti sutvarkytas iki rugpjūčio 31 dienos. Tačiau iš rangovo esame sulaukę prašymo sutartį pratęsti dar dviem mėnesiams. Esą pavedė subrangovas, kuris pristatė ne tokią įrangą sporto aikštelei, kokia numatyta, tad ją reikėjo užsakyti iš naujo. Dabar atostogų metas, todėl savivaldybės administracijoje dar tikrai nesame priėmę sprendimo, ar sutartį pratęsime. Be to, rytoj (trečiadienį – V. S.) turėsime gamybinį pasitarimą su rangovais, turėtų dalyvauti pats generalinis direktorius. Norėtųsi, kad parkas būtų sutvarkytas laiku. Juo labiau, kad beveik viskas padaryta, liko tik keli niuansai“, – tvirtino I. Kubilienė.

Bendrovės „Tilta“ atstovas, atsakingas už Malūno parko sutvarkymą, Kęstas Savickas, paklaustas, ar darbai bus baigti laiku, teigė, jog šiuo momentu šis klausimas yra sprendžiamas.

„Nesakau, kad yra nesklandumų, tiesiog yra klausimų, kurie sprendžiami. Meluoti nenoriu, o tiksliai pasakyti, kada baigsime darbus, negaliu“, – tvirtino K. Savickas.

Pirmajame Malūno parko sutvarkymo darbų etape yra numatyta įrengti pontoninį pėsčiųjų tiltą per tvenkinį, du priėjimo prie tvenkinio lieptelius, dvi aikšteles, kurių viena bus vaikų žaidimų, o kita – poilsio. Vaikų žaidimų aikštelė bus skirta 2-6 metų vaikams, o poilsio aikštelėje turi būti įrengta infrastruktūra gana netradiciniams užsiėmimams – laipiojimo kalnelis, vandens ir smėlio žaidimo sistema.

Naujiena ir traukos objektu parke turėtų tapti būtent naujas pėsčiųjų tiltas, sujungsiantis skirtingas Malūno tvenkinio puses ir sudarysiantis galimybę judėti parku daug įvairesniais maršrutais. Teigiama, kad nuo tilto atsivers gražus vaizdas į centrinę, natūralią tvenkinio dalį. Tikimasi, jog šis tiltas taps populiaria miestiečių, ypač tuoktuvininkų lankymo vieta.

Pagrindinis tiltas yra pontoninės konstrukcijos dėl vandens svyravimo bei siekiant sumažinti vizualinę įtaką gamtovaizdžiui. Viršutinė tilto plokštuma – medinė. Tilto plotis siekia 4 metrus, tačiau vaikščiojama dalis yra siauresnė – 2,5 m, atitverta turėklais nuo vandens.

Pirmuoju etapu taip pat sutvarkyti inžineriniai tinklai, vandens, nuotekų, elektros tinklai, įrengta mažoji architektūra – suoliukai, šiukšliadėžės, dar turi būti įrengti stendai, rodyklės.

Pirmuoju etapu taip pat sutvarkyta didžioji dalis pėsčiųjų ir dviračių takų, jais apjuosiant tvenkinį, nutiesiant trūkstamas jungtis.

Prie pagrindinio tako, kuris driekiasi aplink visą tvenkinį, numatoma įrengti stendus, pristatančius parko istoriją, čia buvusius dvarus, malūną.

Antrajame Malūno parko sutvarkymo etape, kuris planuojamas vėliau, jau turėtų būti sutvarkyti ir likę pėsčiųjų bei dviračių takai, įrengti dar du pontoniniai liepteliai prie vandens, dar viena vaikų žaidimų bei poilsio aikštelė.

Bendras Malūno parko plotas yra daugiau nei 15 hektarų.


  2021-08-04

  8 komentarai “Pabaigtuvės Malūno parke – su nesklandumais”

  1. AvatarVėtra (IP: 86.100.58.98)

   Nieko gero jie nepadarė, gali čia nesigirdi. Tik sudarė kas buvo gražu ir miela miestiečiams. Dabar net gaila žiūrėti. Nebesinori net į tą pusę eiti. Norisi pamačius verkti, tiek viskas sudaryta. Geriau būtų nieko nelietė jei nesugeba sutvarkyti. Kaip kiaulių isknista ir tiek. Kur žiūri valdžia ir meras. Nejaugi taip galima suniokoti tokį grožį ir likti nenubaustiems?

  2. AvatarJūratė (IP: 78.62.147.158)

   Visiškai pritariu išsakytai nuomonei. Ką jie padarė, baisu žiūrėti, kas projektavo šitaip nemokšiškai. Net takeliams pagailėjo asfalto, pabėrė kažkokių šiukšlių kur pastoviai laikosi purvas ir dulkes, net vaikščioti nenori žmonės, eina pakraščiais. Kažin ar prie savo namų taip pasidarytų. Atvežė neaišku iš kur žemės su akmenimis, užėlė piktžolės iki pažastų, kurios niekas net nesiteikia nupjauti ir t. t. vienu žodžiu kažkoks absurdas, kur žiūri mūsų miesto valdžia, jei ji aplamai ką mato.

  3. AvatarAnonimas (IP: 77.8.60.71)

   Maluno tvenkinys buvo 3 kartus didesnis. vanduo buvo beveik iki Vilniau,dabar Tilzes gatves ir netoli Sendvario pastato. Mokyklos gatves dalis, buvo tvenkinio vanduo.

  4. AvatarGyventojas (IP: 90.131.37.25)

   Jau daug laiko niekas nieko nedirba, nors darbų dar marios, lempas sukišo po liepom(šalia stadiono) varnų lizdus apšviesti o ne taką, tai tik lodorių atsikalbinejimai kad ne tai atvežė. Paprasčiausiai apsižiojo tiek darbų, o žmonių neturi ir ieško subrangovų kad dirbtų už ačiū

  5. AvatarAnonimas (IP: 78.57.247.231)

   Baisus darbai kitoj pusej tvenkinio net pesciuju takai padaryti atmestinai vanduo laikosi ant taku kai palija nepeabrisi tiek vandens atrodo kad dare viska atmestom rankom o Tilta tai pati baisiausia rangove visur veluoja su terminais ir broku aibemis

  6. AvatarZakė (IP: 78.61.177.253)

   Šitokį natūralios gamtos grožį sudarkė,ašaros byra.Visa vaikystė prabėgo šitame gamtos kampelyje,menančiame istorinius įvykius

   • AvatarReda (IP: 78.57.252.176)

    Viskas Klaipėdoje taip. Be meilės miestui.

  7. AvatarBoleslovas (IP: 90.131.44.196)

   Buvau vakar Ažuolyno parke,Vaidilos aikštėj,renovuojamam rajone šalia- pilna suoliuku ,treniruokliu.Ka turim Malūne ? 1 suoliuką šimtui metrų ir treniruoklį.Palei vandenį kur grąžiausi vaizdai niekas nedaryta.Mačiau žmonės su savo sulankstomom kėdutėm atvažiuoja. Žinoma- 15ha parkas o suoleliu 5.Užtat tiltas neaišku kas ir kur juo vaikščios

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt